Jak skutecznie uśpić małego łobuziaka?

Uśpienie dziecka czasem graniczy z cudem. Maluch potrafi zrobić wszystko, by tylko przypadkiem nie zasnąć. A to chowa się pod łóżkiem, a to biega w pidżamie po całym domu. Liczy na to, że jeszcze się z nim pobawisz, zanim każesz mu pójść do łóżka. Co w takiej sytuacji powinien zrobić mądry rodzic. Przechytrzyć malucha i skłonić go do tego, aby sam zechciał pójść do swojego pokoju. Na dobry początek można przyrządzić mu budyń czekoladowy i postawić na nocnej szafce. Trzeba zrobić to tak, by dzieciak od razu to spostrzegł. Jednak gdyby pyszny, czekoladowy deser nie pomógł, można uciec się do innych sposobów.

Jednym z nich jest wręczenie maluchowi jego ulubionej przytulanki i przekonanie go, że misiowi bardzo chce się spać. Ponadto trzeba zaznaczyć, że pluszak boi się sam spać i potrzebuje przyjaciela. Jeżeli i to nie poskutkuje, można przytulić potomka do siebie i zacząć czytać mu bajki na dobranoc. A jakie są najpopularniejsze. Mimo upływu lat kanon bajek niewiele się zmienił. Nadal bardzo atrakcyjna jest opowieść o Kopciuszku czy Śpiącej Królewnie.

Dzieciom również podoba się opowieść o Czerwonym Kapturku i złym wilku. Nadal czują strach na myśl, że okropny, zły wilk pożarł biedną babcię. I ciągle podoba im się zakończenie tej książki, które mówi o tym, że leśniczy wyciągnął babcię z brzucha zwierza, a potem go zastrzelił. Los biednej sierotki Marysi nadal Ciekaw wielu milusińskich. Rodzice czytają im tę książkę, bo sami się na niej wychowali. Poza tym udowodniono, że codzienne czytanie wzbogaca wyobraźnię dziecka i czyni go weselszym.
Równie popularne są piosenki dla dzieci na dobranoc. One także ułatwiają rodzicom usypianie pociech.

Gdy mama lub tata śpiewa kołysankę, dziecko czuje się bezpiecznie i powoli się wycisza. Czasem sami rodzice są zdziwieni tym, jak szybko zasnął ich ukochany syn lub córka. Muzyka i śpiew mają to do siebie, że łagodzą obyczaje- również wśród najmłodszych członków rodziny. Które piosenki dla dzieci są teraz najpopularniejsze? Ciągle sporym uznaniem cieszy się kołysanka- Był sobie król. Inną kultowym przebojem dziecięcym jest kołysanka- Na Wojtusia iskiereczka mruga. Jeszcze nie wyszła też z mody przyśpiewka Wlazł kotek na płotek. Jest jeszcze sporo innych utworów, które mogą uśpić małego rozrabiakę.

Jednak może zdarzyć się i tak, że nawet one niewiele tu pomogą. Co wtedy robić? W takim przypadku pozostaje tak porządnie zmęczyć malca, żeby padł bez sił na kanapę lub łóżeczko i natychmiast zasnął. Jak to zrobić skutecznie? Można zafundować mu istny maraton bajkowy. Gdy będzie musiał patrzeć cały czas na ekran, jego powieki zrobią się ciężkie i będą samoistnie opadać na dół. Drugim sposobem jest zabawa w Kowbojów i Indian. Oczywiście Ty będziesz Indianinem, który pozwoli się schwytać i związać. Twoja pociecha będzie tak zadowolona, że udało jej się Ciebie schwytać, że nie ma szans, żeby po dłuższym czasie nie opadła z sił. Wtedy będzie Ci o wiele łatwiej zanieść ją do sypialni, a potem przykryć ją- jej ulubioną kołderką. Może to jest niezbyt delikatne, lecz ważne, że skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here