Jak sprawdzić, czy mam nietolerancje pokarmowe

Nie da się ukryć, że znaczna część populacji coraz częściej cierpi na liczne alergie. Słaba jakość powietrza, jedzenie napompowane chemią i stres powodują, że organizm staje się coraz słabszy i coraz bardziej narażony na czynniki zewnętrzne. Dotyczy to nie tylko alergii wziewnych, ale również różnego rodzaju nietolerancji wybranych pokarmów.

Coraz więcej osób myśli: jak sprawdzić czy mam nietolerancje pokarmowe? Ciekawą rzeczą jest to, że istnieje szereg objawów alergii czy nietolerancji pokarmowych. Większość z nas myśli, że to wyłącznie bóle brzucha lub wysypka. Tymczasem bardzo często objawy mogą być zupełnie inne. Wiele osób nawet nie wiązałoby ich z potencjalną alergią. Zatem jeśli w głowie kłębi się pytanie: jak sprawdzić czy mam nietolerancje pokarmowe, należy przyjrzeć się bardziej szczegółowo swojemu organizmowi.

Jeśli dana osoba ma refluks, nawracające infekcje krtaniowe, obniżoną odporność a nawet odczuwa swędzenie głowy – wszystko to może świadczyć o alergii. W takim przypadku najłatwiej wykonać testy na nietolerancje pokarmowe. Wiele osób zastanawia się, czy takie rozwiązanie ma sens. Wiąże się ono z wysokimi kosztami, a jeśli testy na nietolerancje pokarmowe nic nie wykażą, wcale nie musi oznaczać, że nie mamy alergii.

Na stronie https://zdrowegeny.pl/test-nietolerancje-pokarmowe można sprawdzić w jakim procencie wykrywane są alergie pokarmowe u osób dorosłych. Można wykonać zarówno testy płatkowe jak i testy na nietolerancje pokarmowe, które wykrywają pojawiające się w krwi przeciwciała. Na tej zasadzie przyjmuje się, czy dana osoba jest uczulona na dany pokarm czy nie. Oczywiście, nietolerancja pokarmowa jest znacznie łagodniejsza niż alergia. Co ciekawe nietolerancja może minąć z wiekiem lub czasem, natomiast alergia – zwłaszcza alergia zależna – zazwyczaj nie mija, a nasila się lub przeradza w alergię wziewną.

Aby wykonać testy na nietolerancje pokarmowe należy wybrać interesujący nas panel na stronie zdrowegeny.pl. Nie trzeba badać wyłącznie najbardziej popularnych alergenów, tak zwanej wielkiej ósemki, do której należą na przykład białko mleka krowiego, białko jaja kurzego czy seler. Z powodzeniem można wybrać bardziej wyszukane panele, które obejmują nietypowe produkty, a które podejrzewa się, że wywołują u nas nietolerancję bądź alergię.

Zatem jeśli ktoś zastanawia się nad tym jak sprawdzić czy mam nietolerancje pokarmowe, wystarczy wybrać się do dobrego centrum alergologicznego, porozmawiać z fachowcem, który zleci nam wykonanie konkretnego panelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here