Na jakie wydarzenia warto chodzić z dziećmi?

Dzieci bardzo szybko zaczynają się nudzić. Swoje ulubione zabawki z przedszkolnych czasów już po paru miesiącach rzucają w kąt, a opowiadane im historyki są przez nie prędko zapamiętywane, przez co w żaden sposób nie są w stanie zaskoczyć maluszka. Warto natomiast rozwijać maluszki na różnorodnych płaszczyznach – zabierając je ze sobą m.in. na wydarzenia dla dzieci w Warszawie. Niezależnie od ich rodzaju, zawsze w pewnym stopniu wpłyną one na rozwój malca. Pokażą mu coś nowego, przekażą mu wartościowe informacje i zaprezentują cały świat z innej strony.

Wydarzenia dla dzieci bardzo często przygotowywane są przez same dzieci. Kilkuletnie szkraby prezentują na nich swoje umiejętności, zachęcając w ten sposób swoich rówieśników do podobnych działań. Organizują m.in. niesamowite pokazy taneczne. Tańczą w parach salsę czy tango, doskonale imitując ruchy dorosłych i zawodowych tancerzy, bądź pląsają w grupach do rytmów disco, wszystkich zachęcając do wyjścia na parkiet. Mały widz, który będzie przyglądać się takim występom, na pewno sam zapragnie wziąć w nich udział. Rozemocjonowany tuż po powrocie do domu wyrazi swoją chęć zapisania się na zajęcia taneczne. Podobnie zadziałają na niego występy związane z uprawianiem sportów – pokazy karate bądź judo. Potrafią być one na tyle niesamowite, iż osoby dorosłe świetnie się na nich bawią, dlatego dzieci podchodzą do nich jeszcze bardziej emocjonalnie. Chcą być takie same jak najlepszy z karateków i po powrocie do domu próbują powtarzać prezentowane przez niego ruchy. Jest to świetny moment na to, aby zapisać malucha na jakieś zajęcia dodatkowe. Związane ze sportem przekonają go do systematycznej aktywności fizycznej, która będzie mieć zbawienny wpływ na jego ogólną sprawność, kondycję czy wydolność jego małego organizmu.

Oczywiście wydarzenia dla dzieci w warszawie nie zawsze są powiązane z tańcem czy sportem. Czasem bywają po prostu pretekstem do spędzenia czasu z całą rodziną. Przygotowują dla swoich uczestników m.in. ciekawe konkursy, w których należy wziąć udział razem ze szkrabami. Są one dosyć proste, dlatego każde dziecko spokojnie radzi sobie ze zrozumieniem ich zadań. Polegają na wzięciu udziału w sportowych sztafetach, rodzinnym namalowaniu ciekawego obrazka o określonej tematyce bądź przygotowaniu tanecznego występu. Imprezom tego rodzaju zazwyczaj towarzyszy świetna muzyka, przy której cała rodzina może fantastycznie się bawić, uzupełniając swoje podkłady energetyczne. Radosna rozrywka mogłaby trwać w nieskończoność, jednakże z czasem wszyscy są już na tyle zmęczeni, iż dopada ich silny głód. Nie trzeba wtedy od razu biec z dzieckiem do domu, ponieważ na festynach i imprezach miejskich zawsze pojawiają się specjalne punkty gastronomiczne – chociażby mocne ostatnio foodtrucki. Oferują nie tylko typowe fast-foody, ale też idealne i wartościowe pokarmy dla dzieci. A nawet jeśli maluch ten jeden raz zje przepysznego i przecudownie wyglądającego gofra z bitą śmietaną, na pewno mu to w żaden sposób nie zaszkodzi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUbranka
Następny artykułZabawki ogrodowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here