werble

Perkusja to obecnie jeden z najważniejszych elementów każdego współczesnego zespołu muzycznego. Bez perkusisty trudno byłoby sobie wyobrazić wyjście na scenę i zagranie przed publicznością. Nie tylko zespoły rockowe decydują się na zatrudnienie takiego muzyka. Nietrudno zgadnąć dlaczego nauka gry na perkusji cieszy się taką popularnością. Przed rozpoczęciem koniecznie trzeba wybrać odpowiednie, nadające się do takiej nauki werble. Wybierając w sklepie muzycznym, można zauważyć, że produkuje się je z różnych materiałów. Różnorodność materiałów to przede wszystkim różnorodność cen, ale także przeznaczenia danego instrumentu. Te zrobione z drewna bardziej sprawdzą się w tych zespołach, które grają mniej ostrzejszą muzykę, jak na przykład pop, te wyprodukowane z metalu okażą się najlepsze do zespołu rockowego.

Jakie werble okażą się najlepsze na początek?

Nauka może trwać nieco czasu, z dobrze dobranymi do zajęć werblami otoczenie nie będzie zmęczone taką powtarzającą się praktyką. Na początek najlepsze mogą okazać się instrumenty, które nie mają dużej głębokości. Należy pamiętać, że im większa jest głębokość, tym głośniejszy jest instrument, na scenie może się to przydać, w sali lekcyjnej nie. Standardowe werble często mają wielkość 14cali i głębokość 5,5cala, na rynku nie brakuje większych i głębszych instrumentów, często znajdują one zastosowanie w zespołach rockowych na koncertach. Użycie dobrego gatunkowo materiału jest konieczne do tego, żeby taki przedmiot nie zniszczył się już w czasie nauki. W instrumentach zrobionych z drewna często używa się: mahoniu, brzozy, lipy, klonu, nierzadko też łączy się te materiały ze sobą. W tych produktach, które stworzono z metalu, stosuje się między innymi tak popularne obecnie stopy aluminium, miedzi, mosiądzu.

Stanowcze brzmienie werbli

Każdy instrument muzyczny powinien brzmieć czysto. Brzmienie to priorytet, o który warto zadbać już w czasie wybierania werbli. Żeby można było liczyć na dobre efekty nauki, motywację i brak zniechęcenia na lekcjach, potrzebne są odpowiednie narzędzia, najlepiej te zrobione ze szlachetnych materiałów. Często na początek przygody z graniem rozpoczyna się od tych stworzonych z drewna, są to werble łagodne w brzmieniu, nie tak głośne, które wiele mogą wybaczyć początkującemu uczniowi. W takich instrumentach trzeba zwrócić uwagę też na naciągi perkusyjne, wprawiony muzyk wie, że taka membrana nałożona na wierzch może być albo jednowarstwowa, albo dwuwarstwowa. Produkuje się ją w dzisiejszych czasach ze solidnych tworzyw sztucznych, dlatego są niezwykle trwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here