Wypowiedzenie umowy o pracę

Możliwości stoją otworem przed każdym z nas. Nic dziwnego, że masz w zamiarze wypowiedzieć umowę o pracę, bo znalazłeś inną, lepiej płatną, może chcesz sobie zrobić urlop i wyjechać w podróż dookoła świata. Zmiana pracy to nic strasznego, a raczej szereg nowych wyzwań i spełnianie swoich marzeń.

  1. Wypowiedzenie umowy o pracę – zachowaj okres wypowiedzenia
  2. Kiedy przysługuje Ci możliwość rezygnacji? Co znajdzie się we wzorze wypowiedzenia?
  3. Gdzie znajdziesz wzór wypowiedzenia?

Jak już pisaliśmy, zmiany dochodzą w życiu każdego człowieka. Zmieniasz pracę? Bardzo dobrze, może właśnie to jest Ci pisane. Pamiętaj jednak, że musisz złożyć rezygnację. Wzór wypowiedzenia umowy o pracę znajdziesz pod wskazanym linkiem w tekście. Reszta leży już w Twojej gestii!

Wypowiedzenie umowy o pracę – zachowaj okres wypowiedzenia

Bardzo ważna kwestia, a nie wszyscy o niej pamiętają. Kiedy podpisywałeś umowę o prace, prawdopodobnie zaznajomiłeś się z treścią. Było tam z pewnością zapisane, jaki jest okres wypowiedzenia umowy o pracę. Nie możesz bowiem opuścić stanowiska zaraz po rezygnacji. Pracodawca zabezpiecza się okresem wypowiedzenia, który trwa najczęściej tydzień lub miesiąc. Ma wtedy możliwość zatrudnienia kogoś innego na Twoje miejsce. Ponadto odpowiednio przygotuje się do opuszczenia przez Ciebie stanowiska, co jest normalnym zjawiskiem. Jeśli zaraz po opuszczeniu pracy miałeś inne plany musisz więc również Ty przygotować się na taką ewentualność. Wyjazdy, czy zatrudnienie w innej firmie musisz przełożyć o ten tydzień lub miesiąc, tak jak to było zawarte w umowie o pracę.

Kiedy przysługuje Ci możliwość rezygnacji? Co znajdzie się we wzorze wypowiedzenia?

okres wypowiedzenia

Tak naprawdę z pracy na etacie, czyli na podstawie umowy o pracę możesz zrezygnować w każdej chwili, a Twoja przyczyna może być naprawdę różna. Jedyne, o czym musisz pamiętać to okres wypowiedzenia. Jeśli chcesz po prostu zmienić pracę, czy wyjechać na długie wakacje, popłynąć w wymarzony rejs możesz to zrobić bez najmniejszego problemu. Potrzebny Ci jest jednak wzór wypowiedzenia, musisz także wiedzieć, co powinno się w nim znaleźć. Zajmiemy się teraz tą drugą kwestią. We wzorze powinny być przede wszystkim Twoje dane i dane Twojego pracodawcy. Muszą być także informacje dotyczące samej umowy o pracę, data jej zawarcia, numer umowy, konieczne jest podanie stanowiska oraz okres wypowiedzenia, jaki Tobie przysługuje. Konieczne są podpisy, Twój oraz Twojego pracodawcy. Sama treść powinna być oficjalna, w której wyraźnie opiszesz, że chcesz zrezygnować ze stanowiska. Druga część to potwierdzenie przez pracodawcę faktu, że zgadza się na wypowiedzenie umowy przez Ciebie i zapoznał się ze wszystkimi informacjami w wypowiedzeniu umowy o pracę.

Gdzie znajdziesz wzór wypowiedzenia?

Wypowiedzenie umowy o pracę możesz napisać samodzielnie. Musisz jednak wiedzieć, co powinno się w nim znaleźć. Te informacje podaliśmy w powyższym akapicie. Zamiast jednak tracić czas na pisanie, wystarczy poświęcić czas na wypełnianie najważniejszych informacji. Od tego są przecież wzory dokumentów, a jednym ze wzorów jest ten kierujący do wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór, w którym wszystkie podstawowe informacje zostały zawarte, a cała treść napisana zwięźle, oficjalnie i czytelnie. Pozostaje jedynie wypełnić wszystko o dane osobowe i podpisy. Gdzie znaleźć wzór? Najlepiej z pewnego, legalnego źródła. Link do takiego podaliśmy na samym początku artykułu. Na tej stronie znajdziesz wiele innych ciekawych wzorów, formularzy, deklaracji itp. Warto tam zajrzeć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here