Co musisz wiedzieć przed zakupem płyty indukcyjnej?

Kuchnia to swoiste centrum dowodzenia każdego mieszkania czy domu. To tutaj wspólnie przygotowujemy posiłki i spożywamy je, a także eksperymentujemy z nowymi rodzajami kuchni. Nie tylko samo pomieszczenie powinno być ergonomiczne i funkcjonalne – jego poszczególne elementy również winny ułatwiać nam pracę, a nie utrudniać. Jednym z takich kluczowych punktów jest kuchenka lub płyta indukcyjna, dzięki której możemy przygotowywać ciepłe posiłki. Jak wybrać ten konkretny element kuchni? Czy lepiej jest zdecydować się na tradycyjną kuchenkę na gaz, czy może nowoczesną płytę indukcyjną?

Płyta czy tradycyjna kuchenka?

Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. W przypadku kuchenki nie musisz martwić się dużym rachunkiem, ponieważ gaz wyniesie cię taniej niż prąd elektryczny. Dużym minusem może być jednak to, że łatwo sparzyć się o palnik, a już w szczególności nie jest to problemem gdy masz dzieci. Z kolei płyta indukcyjna, choć być może droższa w eksploatacji, nawet w momencie podgrzewania posiłków pozostaje zimna, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko oparzenia praktycznie do zera. Płaska powierzchnia jest również o wiele prostsza w utrzymaniu czystości, co przydaje się szczególnie w tej sekcji twojej kuchni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź inne płyty indukcyjne w ofercie Solgaz: https://solgaz.eu/plyty-indukcyjne/.

Co to jest płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna to jedna z trzech rodzajów płyt grzewczych, jakie możesz wykorzystać w kuchni. Poza nią na rynku dostępne są jeszcze płyty ceramiczne i gazowe. Choć indukcja nie jest jedyna, to jednak mimo wszystko stanowi najbardziej zaawansowany technologicznie produkt w swojej klasie, dzięki czemu gwarantuje ci bezpieczeństwo i wysoką satysfakcję przy okazji korzystania z produktu. Jak działa płyta indukcyjna? Zamiast grzałek czy dostępu gazu pod jednolitą taflą umieszczone jest wiele cewek wytwarzających odpowiednie, szybkozmienne pole magnetyczne, które ma wpływ na podgrzanie ustawionych na płycie naczyń.

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów: od bardzo małych płytek o boku ok. 30 cm, bo bardzo duże, nawet 90-centymetrowe urządzenia. Sprawdź płytę indukcyjną, która nie zna granic firmy Solgaz: https://solgaz.eu/produkt/plyta-indukcyjna-ktora-nie-zna-granic/.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru płyty indukcyjnej?

Oczywistymi parametrami są długość i szerokość płyty, a także jej marka – warto tutaj korzystać z rozwiązań dostarczanych przez wiodących producentów. Rodzaj zasilania płyty indukcyjnej również jest istotny – możemy wybrać pomiędzy parametrem 230V i 400V, co z kolei ma wpływ na intensywność i czas podgrzewania posiłków. Warto również zwrócić uwagę na funkcje płyty indukcyjnej, np. takie jak:

  • power boost, czyli gwałtowne dodanie mocy do płyty;
  • blokada włączania, szczególnie przydatna, jeżeli posiadamy dzieci;
  • czujnik temperatury;
  • funkcja pauzy i wiele innych.

W przypadku wyboru płyty indukcyjnej najważniejsze jest, abyś się nie spieszył – jasno określ, jakie parametry są dla ciebie niezbędne, aby taki produkt dobrze sprawdzał się w twojej kuchni. W razie potrzeby warto także poprosić o pomoc obsługę sklepu lub kogoś, kto jest w stanie pomóc ci w wyborze – dobrym pomysłem będzie np. prośba o opinię u projektanta wnętrz albo architekta, który przygotowywał projekt twojej kuchni. Współpracując z jednym specjalistą będziesz miał pewność, że wszystkie urządzenia są dobrane, jak należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here