Jak skutecznie usuwać skórki

Doskonały manicure to nie tylko idealnie wykonana hybryda czy wysokiej jakości lakier, jaki stosujemy do malowania paznokci. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja dłoni, dzięki której wyglądają one pięknie oraz są bardziej odżywione. Doskonale sprawdzi się zatem preparat do usuwania skórek, który skutecznie radzi sobie z odpowiednią pielęgnacją dłoni. Podpowiadamy, jakie są jeszcze sposoby na usuwanie skórek. Sprawdźcie!

Przydatne akcesoria do usuwania skórek

Skórki wokół paznokcia rosną po to, aby chronić macierz paznokcia. Większość pań woli jednak się ich pozbywać, gdyż wyglądają nieestetycznie i znacznie wpływają na wygląd manicure. Aby skutecznie usuwać skórki, warto zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy i kosmetyki. Należą do nich m.in. drewniany patyczek do odsuwania skórek lub cążki, preparat do zmiękczania skórek, frezarka oraz radełko do skórek. W warunkach domowych musimy zadbać o skórki samodzielnie, dlatego warto dowiedzieć się, jak skutecznie sobie z nimi radzić.

Jak usunąć skórki z paznokci za pomocą kosmetyków?

Wiele kobiet jednak nie decyduje się na usuwanie skórek, stosując przyrządy, które mogą wpłynąć na zniszczenie skóry wokół paznokci. Ponadto, wiele z tych zabiegów jest niekiedy bolesnych. Doskonale sprawdzają się jednak alternatywne sposoby, takie jak techniki manicure japońskiego, czy preparat do usuwania skórek. Warto zatem zdecydować się na peelingi, dzięki któremu można z powodzeniem usunąć niechciane skórki. Właśnie w manicure japońskim, skórki usuwa się w procesie polerowania paznokcia specjalną pastą odżywczą. Zabiegi tego rodzaju najlepiej sprawdzą się w przypadku osób, które posiadają delikatne skórki wokół paznokci.

Jak usunąć skórki za pomocą cążek?

Do pozbywania się skórek tą metodą wystarczy posiadanie ostrego, a przede wszystkim sterylnego sprzętu. Nie powinno się zatem korzystać z tępych oraz zakrzywionych cążek. Skórki wycinamy, kierując się od strony prawej do lewej, wsuwając ostrze pod skórkę. Po ucięciu należy odpowiednio odsunąć cążki w tył. Warto pamiętać o tym, aby nie szarpać, ani nie ciągnąć cążek, ponieważ możemy uszkodzić przy tym macierz paznokcia. Po zakończeniu ważne jest, aby nadmiar płynu usuwać wacikiem i wsmarować oliwkę pielęgnacyjną w celu załagodzenia ran, które mogą powstawać. Dla osób bardziej wrażliwych, które nie chcą decydować się na usuwanie skórek metodą mechaniczną, zaleca się stosowanie preparatów do usuwania skórek. Są nie tylko odpowiednio bezpieczne, ale również skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here