Wanna w małej łazience

Czy właściciele mieszkania, w którym zaprojektowano łazienkę niewielkich rozmiarów zdecydować się na montaż wanny? Oczywiście, że tak, ale muszą wybrać odpowiedni model, zwracając uwagę na optymalną funkcjonalność całego pomieszczenia. Na szczęście z pomocą przychodzą producenci armatury i wyposażenia łazienkowego, którzy oferują dzisiaj naprawdę ogromny wybór. Bez problemu znajdziesz wannę idealną, która sprawdzi się nawet w najmniejszej łazience. 

Klasyczna wanna prostokątna 

Jeśli inwestor zdecydował się na wannę, ale w łazience nie ma zbyt dużo miejsca na jej montaż, najlepiej postawić na wannę w klasycznej odsłonie, czyli tę zabudowaną, prostokątną. Mała wanna może mieć różne wymiary, ale żeby była praktyczna i komfortowa w użytkowaniu, zaleca się nabywanie nie mniejszej niż 120×70 cm. Dzięki temu nie zabierze dużo miejsca, a wciąż będzie można w niej realizować relaksacyjne kąpiele czy różnego rodzaju zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne. 

Wanna z parawanem 

Większość osób, które użytkują mieszkania z małą łazienką, ubolewają nad brakiem miejsca na montaż kabiny prysznicowej. Najczęściej tacy inwestorzy muszą zdecydować się na jedną z opcji. Ci, którzy nie chcą rezygnować z wanny, chociaż w małych przestrzeniach łazienkowych znacznie częściej lepiej sprawdza się prysznic, mogą zainwestować w niewielką wannę 2 w 1. Taki model wyposażenia łazienki zawiera funkcjonalny parawan, dzięki któremu z wanny można korzystać dokładnie tak samo, jak z kabiny prysznicowej. Sam parawan chroni pozostałą przestrzeń przed chlapaniem wody, kiedy kąpiel brana jest w pozycji stojącej. 

Jaka wanna w małej łazience się nie sprawdzi? 

Do małej łazienki lepiej nie wybierać wanny narożnej, chyba że róg wnętrza jest jedynym miejscem, w którym możliwy jest jej montaż. Jeśli wybór padł na wannę narożną, najlepiej wybrać tę niewielkich rozmiarów. Dodatkowym walorem będą dysze i masażery, dzięki którym łazienka w mieszkaniu w bloku zamieni się w iście profesjonalne, domowe SPA. 

Lepiej zrezygnować również z wanny wolnostojącej. Chociaż właśnie ten model jest w ostatnich sezonach prawdziwym hitem i wybierają go inwestorzy, którzy stawiają na łazienkę w stylu glamour czy nowoczesnym, to jednak trzeba przyznać, że wanna wolnostojąca zabiera znacznie więcej miejsca, niż ta zabudowana. Dodatkowy problem pojawia się w zakresie przechowywania środków myjących i pielęgnacyjnych oraz ręczników do wycierania ciała. Wanny wolnostojące znacznie lepiej eksponują się w dużych salonach kąpielowych.

Jedno jest pewne, nawet w niewielkiej łazience z powodzeniem może funkcjonować wanna, natomiast trzeba uwzględnić jej konkretne parametry techniczne, aby dobrze komponowała się w małym wnętrzu i wciąż pozostawała w pełni praktyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here