Jak umyć naczynia w zmywarce, kiedy skończył się detergent

Chyba każdy użytkownik zmywarki choć raz w życiu stanął oko w oko z problemem przestawionym w pytaniu powyżej. Jak więc poradzić sobie w sytuacji, kiedy tabletki do zmywarki skończyły się i nie ma możliwości szybkiego ich zakupu? Oto kilka praktycznych podpowiedzi.

Po pierwsze – nie powinno się korzystać z płynu do mycia naczyń

Choć kategoria mycia naczyń może wydawać się dobrym tropem, to użycie płynu do ręcznego mycia naczyń w zmywarce najprawdopodobniej nie skończy się dobrze. Jest to zupełnie inaczej skomponowany detergent, który może spowodować wytworzenie się zbyt dużej ilości piany i znacznie utrudnić zmywarce działanie.

Soda i ocet – naturalny sposób na umycie naczyń w zmywarce

Sprawdzonym i skutecznym sposobem umycia naczyń, kiedy skończyły się tabletki do zmywarki, jest zastosowanie sody oczyszczonej i białego octu do wykonania zmywania. Obie substancje są bardzo popularne i zapewne większość użytkowników zmywarek znajdzie je bez problemu w swoim domu. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt ważne jest, by zmywarka została ustawiona na najbardziej zaawansowany tryb zmywania, w wysokiej temperaturze. Soda i ocet nie są bowiem substancjami działającymi z podobną do gotowych detergentów siłą i przyda im się wsparcie w postaci dłuższego cyklu oraz wysokiej temperatury zmywania. Łyżkę stołową sody należy umieścić w pojemniku na tabletkę, a naczynia wewnątrz zmywarki obficie polać octem.

Naturalny płyn nabłyszczający do zmywarki – ocet

Warto wiedzieć, że sam ocet stanowi doskonałą alternatywę dla popularnych płynów nabłyszczający do zmywarek. Jak się okazuje, Płyn nabłyszczający do zmywarki bardzo często w składzie zawiera właśnie ocet. Właściwości tej substancji pozwalają bowiem na zmiękczenie wody, nadanie naczyniom połysku, ale także zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Dla nieprzepadających za zapachem octu dobrą informacją będzie wiadomość, że zapach octu bardzo szybko się ulatnia i nie będzie go czuć po zakończeniu zmywania. Podobną do octu funkcję mogą spełniać także skórki cytryny lub pomarańczy, umieszczone w koszyczku ze sztućcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here