Australia

Przyjemnie jest się czasem poczuć niczym Krzysztof Kolumb, który odkrywa nowy ląd. Takie właśnie uczucie odmienności i lekkiego wyobcowania wywołują czasem u Europejczyków podróże w egzotyczne kraje. Tam człowiek czuje się jakby jeszcze za życia, trafił do raju, którego po pewnym czasie w ogóle nie chce się opuścić.

O czym trzeba pamiętać przed wylotem do ciepłych krajów?

Wybierając się w egzotyczne kierunki, należy upewnić się, czy do wjazdu na teren danego kraju potrzebna jest wiza. Jeżeli tak, to najlepiej zaopatrzyć się w elektroniczną wizę, którą można nabyć elektronicznie, po uiszczeniu stosownej opłaty. By starać się o nią wystarczy wypełnić stosowny formularz online, uprawniający do wydania takiego dokumentu. Równie ważną rzeczą na drodze do wymarzonego zakątka jest ważność paszportu. Najlepiej, żeby była ona dłuższa niż 6 miesięcy, bo wtedy nie pojawią się niesnaski ani żadne organizacyjne niedomówienia.

Australia z biurem podróży czy to dobry pomysł?

Jak najbardziej, ponieważ pracownicy biura podróży ogarną takie szczegóły wyjazdu jak zakwaterowanie, wyżywienie, dojazd do najatrakcyjniejszych atrakcji turystycznych czy nawet klimatyzacje i uposażenie łazienki w pokoju hotelowym, w którym przecież spędzi się kilka dni. Również fakt, że po wylądowaniu w Australii człowiek ma na kogo liczyć bardzo pomaga w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Australia z biurem podróży to dobry pomysł.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Jako że w Australii i Oceanii prawie przez cały rok jest słonecznie i upalnie nie zawadzi wziąć ze sobą okularów przeciwsłonecznych i kremu do opalania. Przydadzą się również ręczniki kąpielowe, klapki i strój kąpielowy. Australia i Oceania mają mnóstwo plaż, gdzie taki strój to po prostu ubranie codzienne. Nie zaszkodzi również zabrać ze sobą kapelusza na głowę i kilka letnich sukienek, które na pewno zrobią korzystne wrażenie na tutejszych mieszkańcach. Oni kochają kolorowe ubrania, do tego stopnia, że sami wyglądają niczym rajskie ptaki.

Australia i Oceania główne atrakcje

Australia jest państwem skrajności. Z jednej strony takie miejskie kolosy jak Sydney czy Melbourne, a z drugiej taka nieskalana dziewicza przyroda, na której człowiek nie odcisnął jeszcze znaczącego piętna. Godne podziwu i zapierające dech ma Australia plaże i rafy koralowe. Co najbardziej zachwyca turystów zagranicznych to czystość wód i bogactwo kolorów i barw, które aż bije po oczach. Od tej mieszaniny kolorów i roślinności można dostać zawrotów głowy. Równie niesłabnącym zainteresowaniem wśród przyjezdnych cieszą się kangury i Aborygeni. Obie te rzeczy, to wizytówka tego miejsca. Równie dużo mówi się tutaj o serfowaniu i największym na świecie monolicie skałkowym tak zwanym Ayers Rock.

Kiedy najlepiej rezerwować bilety do Australii?

Najlepiej zrobić to w styczniu lub lutym. Są ku temu przesłanki. Na kontynencie australijskim jest wtedy początek lata. Genialnie będzie więc poleżeć wtedy pod palmami z drinkiem w ręku i złapać kilka promieni odżywczego słoneczka niż drżeć z zimna i chłodu w Polsce. Poza tym, gdy dopisze nam trochę szczęścia, to może uda nam się spotkać misia koala czy zabłąkaną rodzinkę kangurów i zrobić sobie w ich towarzystwie plenerową sesję fotograficzną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here