Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, nowa gra CD Projektu RED (studia odpowiedzialnego m.in. za bardzo ciepło przyjętego Wiedźmina 3 – zdaniem niektórych jedną z najlepszych gier RPG w historii), była już dwa razy opóźniana. Twórcy przyjmują stanowisko, że premiera nastąpi dopiero wtedy, kiedy gra będzie dopięta na ostatni guzik, tak, aby nie zaszkodziła ich dobrej reputacji w branży.

U niektórych zrodziło to frustrację, u innych – jeszcze większą ekscytację. Nie da się ukryć, że oczekiwania wobec Cyberpunka są wręcz ogromne i spełnienie ich będzie dla studia wielkim wyzwaniem. Czy Cyberpunk 2077 będzie najlepszą grą w historii, czy też okaże się rozczarowaniem?

Wrażenia osób, które testowały tytuł, są przeważająco pozytywne

CD Projekt RED ogłosił, że gra jest już od początku do końca grywalna. Dodatkowy czas, zyskany po opóźnieniu premiery, przeznaczony będzie na ostatnie szlify i usuwanie bugów. W związku z tym niektórzy przedstawiciele mediów mieli już okazję w Cyberpunka zagrać, i to nie przez kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, a kilka godzin. Ich wrażenia? Przeważająco pozytywne.

Z wczesnych wrażeń wynika, że gra jest niesamowicie rozbudowana, immersyjna i wciągająca. Jest to projekt na większą skalę niż być może jakakolwiek gra dotychczas. Chwalone są też możliwości personalizacji postaci i absolutna dowolność w zakresie stylu prowadzenia rozgrywki. Fakt, że jedną z ważniejszych postaci odgrywa znany aktor Keanu Reeves, jeszcze bardziej podkręca ekscytację. Night City, w którym będzie rozgrywać się w dużej mierze rozgrywka, zapowiada się na jedną z najciekawszych lokalizacji w historii gier.

Więcej informacji na temat nadchodzącego Cyberpunka 2077 znaleźć można między innymi tutaj: https://techpolska.pl/. Warto śledzić newsy na jego temat, ponieważ jest niemal pewne, że twórcy nie odsłonili jeszcze wszystkich kart i czekają graczy pewne zaskoczenia.

Rynek ufa CD Projektowi RED

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że CD Projekt RED jest najdroższą polską spółką działającą na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – nie tylko w zakresie firm zajmujących się produkcją gier, ale wszystkich spółek ogółem. Jego wartość przy tym ciągle rośnie, co w ostatnim czasie sprawiło, że stał się najdroższym studiem tworzącym gry w Europie, prześcigając francuski Ubisoft.

Oczywiście, jeśli gra okaże się porażką, rynek natychmiast zareaguje i ceny akcji spadną. Póki co jednak widać duże zaufanie analityków rynkowych do CD Projektu i wiarę, że Cyberpunk 2077 będzie ogromnym sukcesem, który pomoże studiu wejść na nowe wyżyny. Analitycy rynkowi nie są wyroczniami i nie mogą mieć całkowitej pewności, że tak rzeczywiście będzie, ale ich prognozy są dobrym znakiem.

Podsumowując, Cyberpunk 2077 ma ogromne szanse, aby stać się jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą gra w historii. Oczywiście, zawsze będą osoby, które z takim stwierdzeniem się nie zgodzą, nie każdy też lubi ten gatunek gier, ale można spodziewać się, że zdanie większości będzie ekstremalnie pozytywne.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Tech Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here