Dekorowanie wnętrz

Zmieniające się pory roku często motywują nas do eksperymentowania z aranżacjami wnętrz. W zależności od panującej aury mamy ochotę na inną kolorystykę i dodatki, które w danym momencie najlepiej obrazują nasz nastrój i samopoczucie. Jesień to doskonały moment na zabawę dekoracjami – jakie wybrać? Przekonasz się z niniejszego artykułu.

Dekoracje idealne na jesień

Jesień kojarzy się z chłodem i słotą, które niekoniecznie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Na szczęście można je jednak w łatwy sposób wyeliminować ze swojego domu, dzięki takim akcesoriom jak rozmaite tekstylia – grube zasłony, czy kryjące firany – koniecznie w kolorach ożywiających wnętrze. Atmosferę pomogą poprawić również miękkie koce o grubym, warkoczowym splocie lub wzbogacone o fikuśne frędzle narzutki, które świetnie ozdobią oparcie narożnika lub sofy. Posadzka będzie znacznie przyjemniejsza dzięki puszystym dywanom, które sprawią, że raz na zawsze zapomnisz o chłodzie pod stopami.

Wsparciem w urządzaniu pomieszczeń bywają także rozmaite lampiony, które doskonale wpisują się w koncepcję jesiennego krajobrazu. Nie ma nic przyjemniejszego niż delikatny płomień świecy wynurzający się ze stylowej latarenki, która pięknie ożywi niewielki salon lub doda przytulności maleńkiej sypialni. Lampiony takie jak te: https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/dodatki-dekoracyjne/swiece-swieczniki-lampiony/lampiony-latarenki sprawią, że w kilka chwil można wygonić z wnętrza niepożądaną chandrę i cieszyć się przyjemnym nastrojem, porównywalnym z miejscami z klimatycznymi kominkami.

Jakie dodatki dekoracyjne wybrać?

Jesienią królują barwy nawiązujące do odcieni ziemi i więdnących liści – wszędzie pełno brązów, beżów i różnych odmian pomarańczy, ale jest też sporo miejsca na kolory miedziane, czy przybrudzone złoto. Te najlepiej wyglądają na dodatkach takich jak ramki do zdjęć, czy lampiony, które wspaniale ozdobią przestrzeń w korytarzu. Mogą też uatrakcyjnić rozmaite wnęki, a także ożywić wolne miejsce na komodach.

Jeśli szukasz dodatków do ulokowania na posadzce po obu stronach szafki telewizyjnej – trafiłeś idealnie! Latarenki o ażurowej konstrukcji pięknie przystroją luźne strefy w romantycznej aranżacji, natomiast te o minimalistycznej formie i wzbogacone o szkło sprawdzą się w stylizacjach skandynawskich i loftowych. Lampiony świetnie się prezentują zarówno solo, jak i  wtedy, gdy ustawimy je w okolicy donic z kwiatami, czy przy innych dodatkach takich jak świece, czy wazony. Jeśli masz jakiś niezagospodarowany kąt – postaw na nie, a z pewnością się nie rozczarujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here