Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego dla firm

Banki oferują rozmaite propozycje finansowania dla firm. Oferty różnią się pomiędzy sobą szczegółami. Dlatego większość przedsiębiorców korzysta z doradztwa kredytowego  dla firm. Czym jest usługa? Kiedy warto z niej skorzystać? Podpowiadamy poniżej.

Doradztwo kredytowe dla firm jest usługą, która dedykowana jest przedsiębiorcom. Specjaliści posiadający doświadczenie udzielają pomocy przedsiębiorcom w zakresie wybrania najkorzystniejszych możliwości w inwestowaniu, planowania finansów oraz przeanalizują sytuację finansową firmy. Z usługi korzystają zarówno małe firmy, jak i makro przedsiębiorcy.

Jaki jest zakres usług świadczonych w ramach doradztwa kredytowego dla firm?

Zakres usług jest dostosowany do potrzeb przedsiębiorców. Należą do nich: stworzenie oraz dopasowanie planu biznesowego, dokonywanie analiz, szukanie najoptymalniejszych dostępnych dla firm form finansowania, pomaganie w dokonywaniu inwestycji, wspieranie w wyborze banku, jak i udzielanie porad i objaśnień na każdym etapie współpracy.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego dla firm?

Korzystanie z usług doradztwa kredytowego pozwala na zaoszczędzenie czasu, którego potrzebny byłby inwestorowi na ulokowanie pieniędzy i podjęcie decyzji.  Poza tym przedsiębiorca otrzymuje większe możliwości korzystania z różnych źródeł finansowania. Doradztwo kredytowe dla firm dostarcza analizy finansowe oraz plany finansowe, które zwiększają szanse na szybki rozwój. Wspiera w zakresie pozyskiwania najlepszych form finansowania firmy.

Ile kosztuje usługa doradztwa kredytowego dla firm?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego że każda z firm ustala własny cennik i stosuje inne modele rozliczeń. Do najpopularniejszych form rozliczeń należą: indywidualne wyceny analiz finansowych, czy też prowizja od uzyskanego kredytu. O kwotę do zapłaty warto pytać każdego doradcę indywidualnie.

Doradztwo kredytowe dla firm w banku czy doradca niezależny?

Warto rozróżnić te dwa pojęcia. Dlatego, że często w bank zatrudnia osoby odpowiedzialne z za obsługę klientów. Nazywane są doradcami kredytowymi. Pracownik banku zajmuje się sprzedażą produktów bankowych, ma z góry narzucony plan sprzedażowy. Natomiast niezależny doradca nie jest związany z żadnym bankiem. Samodzielnie zdobywa informacje na temat ofert banków.

Które przepisy regulują działalność doradztwa kredytowego dla firm?

Według ustawy wprowadzonej w 2017 roku doradcą kredytowym może zostać wyłącznie osoba, która uzyskała pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Doradca kredytowy jest zarejestrowany w rejestrze doradców i jest zobowiązany do opłacania rocznej składki do KNF. Przed wpisaniem go do rejestru musi zdać pozytywnie egzamin. Z kolei doradcy kredytowi pracujący w banku nie są do niczego zobowiązani.

Jakich informacji należy udzielić doradcy kredytowemu?

Specjalista sprawdzi dostępność ofert, pod warunkiem że klient odpowie mu na pytania dotyczące wysokości zarobków, źródła uzyskania zarobków, miesięcznych wydatków, celu, indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z usług doradztwa kredytowego dla firm umożliwia szybsze podejmowanie decyzji w zakresie finansowania firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here