Estetyczne płytki ceramiczne – do kuchni, łazienki i nie tylko

0
295

Płytki ceramiczne wykorzystywane są w wielu pomieszczeniach. Ich odporność na rozmaite szkodliwe oddziaływania jest głównym powodem dużej popularności. Są świetną osłoną dla podłóg i ścian, które chronią przed dostępem wilgoci oraz zanieczyszczeń. Są także doskonałym pomysłem na poprawę wyglądu łazienki i kuchni. Mogą uczynić je wysoce eleganckimi, ekskluzywnymi, lub zamienić w prawdziwą oazę spokoju. Poniżej przyglądamy się najchętniej wybieranym estetycznym modelom płytek ceramicznych. Podpowiadamy jaką wartość mogą wnieść do Twoich pomieszczeń oraz wśród jakich stylów możesz wybierać. 

Płytki patchworkowe – dla wyrafinowanych aranżatorów 

Płytki patchwork to płytki prezentujące powtarzalne wzory o proporcjonalnym układzie. Ich stylistyka została zainspirowana przez wzornictwo angielskie. Płytki patchwork mają rozbudowany deseń, kolorystykę oraz układ wzorów. Stworzona w ten sposób estetyczna kompozycja będzie przyciągać wzrok oraz uczyni dane pomieszczenie prawdziwym dziełem sztuki. Płytki ceramiczne patchworkowe wybierane są przede wszystkim do ozdabiania powierzchni ścian, jednak stosowane są także w wykładaniu podłogi oraz zabudowanych urządzeń sanitarnych – na przykład wanien. Dostępne wzory płytek patchworkowych mogą nawiązywać do stylistyki śródziemnomorskiej i zdobnictwa mozaikowego. 

Płytki industrialne – do wnętrz loftowych 

Szczególną grupę płytek ceramicznych stanowią produkty dedykowane do wnętrz w stylu industrialnym oraz loftowym. Płytki takie prezentują stonowane odcienie, świetnie korespondujące z całością aranżacji. Popularne są płytki cieniowane w kolorystyce szarej, brązowej lub metalicznej. Mogą też imitować materiały naturalne – takie jak kamień. Płytki industrialne są stosowane przede wszystkim do podłóg, rzadziej także do ścian. By uzyskać maksymalnie zadowalający efekt, warto wybierać płytki o dużych rozmiarach – kwadratowe lub prostokątne. 

Płytki z deseniem powtarzalnym 

Dla fanów aranżacji minimalistycznych, ozdobnych oraz mozaikowych, polecamy zestawy płytek pokrytych powtarzalnym deseniem. Najczęściej wybierane są płytki z motywami geometrycznymi lub imitującymi motywy florystyczne. Dużą zaletą tych płytek jest fakt, że każda z nich stanowi niewielkie dzieło sztuki, które przyciąga wzrok i czyni dane pomieszczenie piękniejszym. Płytki z powtarzalnymi deseniami są wykorzystywane zarówno do ozdabiania podłóg jak i ścian. W obu przypadkach pomogą Ci zmienić daną kuchnię lub łazienkę w prawdziwie śródziemnomorską oazę.

Klasyka w nowej odsłonie 

Wielu z nas przywykło już do widoku płytek ceramicznych prezentujących proste motywy geometryczne – takie jak linie, kratki lub szachownice. Wiele z nas uważa je za nudne, przestarzałe lub po prostu nie warte wyboru. Tymczasem, nowoczesne wzornictwo świetnie radzi sobie z przetwarzaniem klasycznych motywów i wydobywaniem z nich nowego piękna. Polecamy wysoce estetyczne kolekcje, pokryte wąskimi liniami lub filigranową kartką, a także drobną szachownicą. Ceramika taka będzie pasować do pomieszczeń w stylu nowoczesnym i minimalistycznym – podkreśli ich ascetyczne piękno, nie zaburzając oszczędnej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here