Jak zabezpieczyć paczkę do wysyłki

Jeszcze do niedawna trzeba było sporo zapłacić za to, żeby wysłać paczkę kurierem. Klienci nie mieli także możliwości nadawania paczek w każde miejsce na świecie. Obecnie jest zupełnie inaczej. Możemy wysyłać paczki nawet w najdalsze zakątki świata w atrakcyjnych cenach. Każda paczka powinna zostać dobrze zabezpieczona, zanim zostanie wysłana. Podpowiadamy, jak zrobić to prawidłowo. 

Wybierz solidne wypełnienie

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego wypełnienia – szczególnie w przypadku wysyłki delikatnych czy kruchych przedmiotów. Zastosowanie wypełniaczy daje gwarancję, że przesyłka nie zniszczy się podczas transportu. 

Do zabezpieczenia przesyłki możesz wykorzystać profesjonalne wypełniacze, które znajdziesz praktycznie w każdej hurtowni lub ich tańsze zamienniki – czyli rzeczy, które każdy z nas ma w swoim domu. 

Najpopularniejszym wypełniaczem jest folia bąbelkowa. Folia zapewnia najwyższą ochronę. Świetnie sprawdza się do pakowania delikatnych przedmiotów. Ponadto jest stosunkowo tania i można wykorzystywać ją wielokrotnie.

Drugim równie tanim wypełniaczem jest flo-pak. Są to niewielkie „chrupki” z polistyrenu, które nadają się do zabezpieczania małych przedmiotów. Flo-pak jest lekki. Nie zwiększa wagi przesyłki. 

Do profesjonalnych wypełniaczy możemy także zaliczyć:

  • poduszki z powietrzem – mają właściwości amortyzujące i są lekkie, jednak nie nadają się do pakowania ciężkich przedmiotów lub tych z ostrymi krawędziami,
  • wypełniacze tekturowe – doskonale stabilizują nawet bardzo ciężkie przedmioty, są tanie i przyjazne dla środowiska,
  • specjalny papier – ekologiczny, lekki, ale nie zapewnia najlepszej ochrony.

Do zabezpieczenia przesyłki możesz także wykorzystać materiały, których na co dzień używasz w domu. Świetnie sprawdzą się do tego na przykład podarte kartony, pogniecione gazety czy resztki papieru do pakowania. Pamiętaj jednak, że nieprofesjonalne wypełniacze mają niższe właściwości amortyzujące.

Odpowiednio zapakuj przesyłkę

Przesyłkę zapakuj w porządne kartonowe pudełko w rozmiarze dopasowanym do zawartości. Karton powinien być nowy, sztywny i nieuszkodzony. Wielokrotnie wykorzystywane pudełka są mniej wytrzymałe, co zwiększa ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas transportu. Karton dodatkowo zabezpiecz porządną taśmą klejącą. Jeśli wysyłasz niewielki przedmiot, możesz postawić na kopertę bąbelkową.

Postaw na sprawdzoną firmę kurierską

Ostatni ważny krok wysyłki paczki to wybór odpowiedniej firmy kurierskiej. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z operatora logistycznego EPAKA. Na stronie porównasz oferty popularnych firm kurierskich i nadasz paczkę w kilka minut w dowolne miejsce w kraju lub na świecie. Przesyłkę odbierze od Ciebie kurier i dostarczy pod wskazany adres. Platforma logistyczna umożliwia darmowe śledzenie statusu paczki nadanej w DPD, DHL, UPS i w wielu innych znanych firmach kurierskich. Dzięki temu będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja przesyłka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here