Moda męska plus size

Moda plus size dostępna jest dziś dla wszystkich. Na garderobę w większych rozmiarach mogą liczyć zarówno panie, jak i panowie. Ci ostatni mają możliwość tworzenia nie tylko codziennych, ale i eleganckich czy okazjonalnych stylizacji, bez konieczności ograniczania się do najprostszych i mało ciekawych elementów ubioru.

Podczas wybierania ubrań plus size często jednak panowie popierają podstawowe błędy, a te skutkują uzyskaniem stylizacji, która nie prezentuje się dobrze. Jakich błędów należy zatem unikać? I jak wybierać, aby dobrze się czuć, modnie i efektownie prezentować?

Rozmiary idealnie dopasowane? To możliwe!

W modzie męskiej plus size dostępna jest coraz szersza paleta rozmiarów, czego przykładem są propozycje ze strony https://duzylolek.pl/. Można więc liczyć na znalezienie garderoby na każdą sylwetkę i niemalże dowolny rozmiar. Co więcej, tego typu ubrania, jeśli są właściwie dopasowane i uszyte z jakościowych materiałów, z jednej strony gwarantują wygodę noszenia i trwałość, z drugiej zaś są w stanie sprawić, że nawet krąglejsza sylwetka będzie się dobrze prezentować.

Niewłaściwie dopasowany rozmiar jest w stanie zniweczyć efekt każdej skrzętnie dobieranej stylizacji, a to akurat częsty błąd wśród panów, którzy szukają w kategorii plus size. Zbyt obcisłe ubrania, mocno opinające i przylegające do ciała uwydatniają to, co ma być zamaskowane. W drugą stronę jest podobnie – za duże rozmiary to nadmiar luzu, materiał, który nie układa się dobrze, a do tego wrażenie, że sylwetka jest nieproporcjonalna lub jeszcze większa niż w rzeczywistości. Najważniejsze jest zatem, aby dokonać pomiarów na sylwetce i wybierać zgodnie z nimi oraz z tabelą producenta.

Materiały, w których można dobrze, ale i źle się prezentować

Choć wybór materiałów odzieżowych na rynku jest ogromny, nie każdy będzie odpowiedni dla dowolnej osoby, szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi chęć zamaskowania nadprogramowych kilogramów lub poprawa proporcji sylwetki.

Panowie o większych wymiarach powinni unikać przede wszystkich sztucznych tkanin, bo będą problematyczne, trudne w ułożeniu, a do tego mało komfortowe dla ciała. Nie są polecane także materiały opinające ciało, bardzo cienkie i lejące się. Podkreślają bowiem każdy mankament sylwetki. Podobnie rzecz się ma np. z grubymi splotami swetrów, które dodają zamiast ujmować.

Wzory i kolory – nie tylko czerń i gładkie materiały

Choć czerń wyszczupla i prezentuje się elegancko, a jednolite kolory i gładkie ubrania są w stanie dobrze zamaskować nadmiar kilogramów czy zbyt krągły brzuszek, to jednak nie tylko one mogą się znajdować w szafie mężczyzny plus size. Istnieje ogrom ciemniejszych odcieni, takich jak burgund, butelkowa zieleń czy granatowy, które równie dobrze wyglądają na większej sylwetce, a jednak dodają czegoś ciekawego każdej stylizacji.

Błędem jest natomiast dobieranie zbyt obszernych wzorów, bardzo kontrastowych, trudnych wręcz do zinterpretowania, a tym bardziej poziomych pasków, które optycznie poszerzają. Można za to stawiać na wzory subtelne, na nieco kontrastów czy wzorzyste bądź kolorowe akcenty, a także na pionowe paski. Te ostatnie potrafią zdziałać cuda i mocno wyszczuplić sylwetkę!

Unikaj błędów, wybieraj świadomie i wyglądaj świetnie!

Można wyglądać świetnie, schludnie i zadbanie, czuć się dobrze, nosić komfortowe ubrania, a do tego bawić się modą – nawet w rozmiarach plus size. Kluczem do sukcesu podczas dobierania codziennych, ale i okazjonalnych stylizacji jest unikanie wymienionych błędów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here