Modne łazienki 2021

Jeśli zastanawiasz się, co jest aktualnie modne w łazienkach i jakie rozwiązania warto wybrać, poniżej prezentujemy najważniejsze z nich. Designerzy każdego roku dyktują nowe trendy wnętrzarskie, by inspirować. Wiemy, co będzie modne w tym sezonie!

Wnętrzarskie trendy łazienkowe zmieniają się i mogą służyć jako ważne wskazówki, można też je realizować w swoich domach 1:1. Wybierz swój kierunek urządzenia łazienki, a wcześniej sprawdź, co jest na czasie i podkreśl swój indywidualizm.

Czerń – czarne płytki i czarna armatura

Czerń jest od zawsze synonimem elegancji i jest chętnie wybierana przez miłośników minimalizmu oraz ponadczasowych rozwiązań. Pełni ważną rolę w przestrzeni domu, m.in. w kuchni czy łazience – zwykle występuje w roli dodatków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać czarne marmurowe (lub imitujące kamień) płytki łazienkowe, brodzik prysznicowy, a nawet armaturę w tym kolorze. Elementy czerni zawsze będą modne, ale jeśli wybierzesz je w dużej ilości, pamiętaj, że taka aranżacja sprawdzi się w dużym pomieszczeniu.

Dla kontrastu – łazienka cała w bieli

Innym ponadczasowym kolorem jest biel – cała łazienka w bieli to również jeden z wiodących trendów. Będzie uniwersalnym wyborem – pasuje do dużych i małych pomieszczeń. Poza estetyką ma też inne zalety – m.in. optycznie powiększy wnętrze, rozjaśnia sprawia, że wygląda przestronnie.

Białe łazienki pasują do wnętrz urządzonych nowocześnie lub minimalistycznie – może w nich stanąć biała wanna narożna, pasuje też armatura w tym kolorze i dodatki (jak ceramika, tekstylia itd.) Całość prezentować się będzie wyjątkowo sterylnie i elegancko – styl Total White można urozmaicić też kilkoma złotymi elementami. Szczypta złota jedynie podkreśli ich subtelność i elegancję.

Płytki imitujące materiały luksusowe – kamień i drewno

Wyjątkowo modne są także płytki na ścianę łazienki, które będą imitowały inne materiały – głównie kamień (np. marmur albo granit) albo drewno naturalne. Takie rozwiązania trafią w gust osób, którym zależy na elegancji. W takiej łazience może wystąpić zarówno wanna akrylowa, jak i kabina prysznicowa – w zależności od naszych upodobań i potrzeb.

Najchętniej wybierane są płytki w kolorach ziemi – wybór ceramicznych płytek jest jednak bardzo szeroki. Płytki imitujące kamień lub drewno są produkowane w formie druku cyfrowego na gresie. To również ekologiczne rozwiązanie, bo nie czerpiemy w ten sposób z zasobów naturalnych, a możemy uzyskać podobny efekt i zadbać o piękno naszej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here