Planowanie stref w kuchni

Projekt kuchni to zazwyczaj duże wyzwanie nawet dla najmniej marudnych rodzin. Co wybrać? Z czego zrezygnować? Postawić na modne dziś „kawalerkowe” jadalnio-kuchnie a może zostawić więcej miejsca na ogromny blat dla wygodniejszego lepienia pierogów? Na te pytania każdy z nas w głębi serca zna odpowiedź, niemniej planowanie stref w kuchni to bardzo ważny proces.

Jeżeli wybierzemy kuchnie z przestrzenią na duży stół, raczej zamykamy się na możliwość poważnej kolacji ze swoim szefem w naszym domu, chociaż przez to kuchnia będzie o wiele bardziej funkcjonalna i przytulna. Stół do kuchni przyda się też jeżeli lubisz urządzać domówki – wiadomo, że każda impreza przeniesie się kiedyś do tego pomieszczenia, przez bliskie towarzystwo lodówki czy szafki z szklanymi naczyniami.

Z drugiej strony, jeżeli w kuchni zabraknie stołu, możesz zainwestować w aneks, od którego twoim znajomym zbieleją oczy a od potraw przygotowanych w przestrzeni godnej twojej ulubionej restauracji opadnie im szczęka. Taka przestrzeń pozwala na naprawdę dużą lodówkę (kto ma dużą rodzinę szybko doceni jej funkcjonalność), piekarnik, albo nawet dwa, jeżeli jesteś kuchennym fanatykiem, ogromny blat, zmywarkę, zlewozmywak czy coś, czego w kuchni zawsze brakuje, czyli miejsce na sprzęt typu mikser, ekspres do kawy mikrofalówka, sokowirówka, blender i oczywiście czajnik, nie wspominając o tym, że do takiej kuchni również pasować będzie mały stolik, dla możliwości zjedzenia szybkiego śniadania ze swoją drugą połówką, który wspaniale połączy dwa koncepty jadalnio-kuchni oraz megakuchni.

Kuchnia – serce twojego domu

Co można jeszcze powiedzieć jeżeli chodzi o planowanie stref w kuchni? Najpewniej wymienić wiele błędów popełnianych gdy tworzy się projekt kuchni. Nie raz kosztem zyskania powierzchni wpycha się do serca domu pralkę, albo, co gorsza, sofę ze stolikiem kawowym. Jest to absolutnie niefunkcjonalne i jest ostatecznością, można tak robić tylko wtedy, kiedy mieszkanie jest bardzo małe, a i wtedy często da się coś zaradzić. Kolejnym problemem okazuje się wypychanie z kuchni sprzętów najbardziej niezbędnych, takich jak lodówka czy piekarnik. Kto dużo gotuje ten wie czym jest lodówka dwa pokoje od blatu. Skąd w ogóle takie specyficzne pomysły?

Często przez zwykłe lenistwo. Panowie kurierzy dostarczyli wielką lodówkę, ale nie chce przejść przez kuchenne drzwi? Zostawmy w przedpokoju. Tylko że zmienienie tych drzwi, czy częściowe rozebranie lodówki oszczędzi nam dużo więcej czasu niż ganianie przez następne 10 lat od pokoju do pokoju.

Kolejnym problemem okazuje się to, że nie każdy ma głowę do planowania pomieszczenia. W tym przypadku nic straconego! Cena za projekt kuchni ciągle maleje i można zaryzykować stwierdzenie, że już dziś możesz znaleźć kogoś kto robi projekty na każdą kieszeń.

Jeśli szukasz sprawdzonych specjalistów od projektowania kuchni, to sprawdź na https://fixly.pl/kategoria/projekt-kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here