Podatki za pracę marynarzy

Sytuacja podatkowa marynarzy jest skomplikowana, a traktowanie ich jako rezydentów podatkowych jakiegokolwiek kraju dosyć dyskusyjna. Marynarz nie posiadający wiedzy na tematy podatkowe powinien skorzystać z pomocy – kancelaria radcowska ma odpowiednią wiedzę, żeby dobrze rozliczyć każdego marynarza.

Dobry radca prawny

Podatki marynarskie nie są być może najtrudniejszym tematem rozliczeniowym, jednak ze względu na typ tego zawodu trudno je zakwalifikować do odpowiedniego kraju i systemu urzędowego. Rozliczanie podatków marynarzy to żaden kłopot dla dobrego radcy, który powinien też mieć możliwość wzięcia pod swoją opiekę doradczą rodziny marynarza – rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy również wchodzi tutaj w grę.

Rezydentura podatkowa

Przyjęte zostało rozporządzenie, że marynarz, który swoje miejsce zamieszkania ma w Polsce, w Polsce powinien się rozliczać. Podatek za pracę marynarzy będzie polski również wtedy, jeśli kraj ten jest głównym miejscem zarządzania jego działalnością. Ważne jest, aby unikać dublowania podatkowego, które w przypadku rejsów i transportów morskich może być trudne w weryfikacji.

Zwolnienie z podatku

Istnieje możliwość zwolnienia z płacenia polskich podatków, a podatki dla marynarzy mogą być umorzone. Jest tak jednak tylko wtedy, kiedy udowodni się organowi rządzącemu, że w okresie zaznaczonym we wniosku decyzyjność i zarządzanie były prowadzone z innego kraju, w którym opłacone zostały wszelkie stosowne do dochodów podatki.

Roczne rozliczenie

Od 2019 każdy obywatel Polski pozostający w kraju i objęty obowiązkiem podatkowym został zwolniony z samodzielnego wypełniania PITu. Tak jest również w sytuacji marynarzy, którzy swoją rezydenturę podatkową umiejscawiają w Polsce.

W każdej sytuacji trudnej podatkowo warto, aby marynarz zgłosił się z prośbą o wsparcie do profesjonalisty, który poprowadzi go przez zawiłości podatkowe tak, aby nie wystąpiły żadne rażące ani jakiekolwiek błędy, które mogłyby spowodować w przyszłości problemy związane z Urzędem Skarbowym. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty https://radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here