Zabawy z drewnem

Drewno to bardzo uniwersalny, praktyczny i ekologiczny materiał, z którego można wykonać wiele rzeczy. Nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi czy umiejętności. Tak naprawdę każdy z nas w zaciszu własnego domu, może samodzielnie wykonać różne projekty. Warto zapoznać się z kilkoma interesującymi inspiracjami. 

Drewniana teczka

Pierwszą z propozycji, którą można samodzielnie wykonać z kilku kawałków drewna jest teczka. Drewniana z pewnością będzie bardziej wytrzymała niż zwyczajny papierowy czy teksturowy egzemplarz. Teczkę można wykonać w dowolnym formacie, dzięki czemu może służyć do przechowywania wszelkich dokumentów czy innych papierów. Można ją pomalować dowolnym lakierem co zwiększy jej atuty wizualne.

Dębowe wizytówki

Bardzo oryginalną możliwością jest przygotowanie dębowych wizytówek. Jest to niezwykle interesujący sposób na przekazanie informacji o swojej firmie osobom zainteresowanym. Wizytówki wykonane z drewna będą bardziej wytrzymałe niż ich papierowe odpowiedniki. Na wizytówkach można nanieść dowolny napis, dzięki wykorzystaniu farby lub technikom wypalania. Można je ozdobić z dwóch stron.

Drewniane zawieszki

Zawieszkę można zrobić z drewna. Jest to świetna propozycja przede wszystkim w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wystarczy tylko wciąć wybrany kształt, udekorować go według uznania i pomalować lakierem bezbarwnym lub kolorową farbą.

Drewniane zawieszki świetnie się sprawdzą jako ozdoby choinkowe, a także do zawieszenia np. na karniszu czy w innym widocznym miejscu. Zawieszki sprawdzą się także np. jako breloki do kluczy do udekorowania mieszkania nie tylko od święta. Możliwości jest bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Drewniane pudełko na płytę CD

Mimo, że w dzisiejszych czasach płyty CD są coraz mniej popularne i większość danych przechowuje się w chmurze lub na dyskach wymiennych, to i tak w niektórych przypadkach płyty CD pozostaną niezastąpione. Aby jednak dobrze spełniały one swoje zadanie, konieczne jest ich właściwe przechowywanie. W tym celu mogą się przydać ręcznie robione opakowania na płyty CD. Ich wykonanie jest bardzo proste, a efekt końcowy sprawia, że płyty nie tylko będą bezpiecznie przechowane, ale mogą pełnić rolę fantastycznej pamiątki. Pudełka na płytę CD można dowolnie udekorować, opisać lub pomalować. Można także podarować w ten sposób opakowaną płytę w prezencie np. płytę ze zdjęciami ze ślubu dać gościom. Jest to z pewnością świetnie i unikatowe rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here