Zagraniczni studenci na polskich uczelniach

0
1164

Polskie uczelnie stają się coraz bardziej popularne. Coraz większa liczba studentów dotyczy nie tylko naszych rodaków, którzy mają świadomość konieczność jak najlepszego wykształcenia. Okazuje się, że do Polski zjeżdża także coraz więcej obcokrajowców, by to właśnie u nas podejmować naukę. Wpływ na to ma co najmniej kilka czynników. Te najważniejsze przedstawiamy poniżej.

Dobra jakość kształcenia

Polskie uczelnie zajmują coraz wyższe pozycje w rankingach szkół na terytorium całej Europy. To dlatego studenci decydują się właśnie na naukę u nas. Okazuje się, że dyplom ukończenia polskich studiów wyższych jest niezwykle doceniany, patrząc na rynek zawodowy w określonych branżach.

https://www.roomrent.pl/lang/pl – Sprawdź szczegółowe informacje w temacie pokoje dla studentów w Warszawie i Gdańsku.

Niska cena

Czy wiesz, że cudzoziemiec wydaje średnio 50 tysięcy złotych na rok nauki na jednej z polskich uczelni? Dla Polaków kwota ta może wydawać się spora, nadal jednak jest relatywnie niska, jeśli spojrzymy na koszty studiowania w innych europejskich krajach. Pamiętajmy, że student z innego kraju musi nie tylko opłacić czesne, ale również wynająć lokum do codziennego mieszkania. Najczęściej nie ma szans na mieszkanie w akademiku, dlatego znajduje samodzielne mieszkanie albo chociaż pokój dla studenta. Warszawa i inne miasta w naszym kraju dysponują szeroką bazą miejsc, w których można mieszkać zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami.

Udział w europejskich programach edukacyjnych

Najlepsze polskie szkoły realizują rozmaite programy unijne, zgodnie z którymi dochodzi do wymiany studentów. To szansa dla młodych, by móc kształcić się nie tylko w innym kraju, ale zdobyć też doświadczenie pomocne z późniejszym znalezieniu pracy. To dlatego tak często w wyszukiwarkach wpisywana jest fraza typu „pokój dla Erasmusa Gdańsk” czy „pokój dla Erasmusa Warszawa”.

Rozwinięta infrastruktura miast

Życie w jednym z większych, polskich miast, zupełnie nie odbiega już od funkcjonowania w innej, europejskiej metropolii. Polska nadal przeżywa wzmożony rozwój, natomiast młode pokolenie już teraz korzystać może z licznych nowoczesnych rozwiązań. Kultura, sztuka, sport, rozrywka, gastronomia, do tego bogate zaplecze noclegowe, to tylko niektóre zalety, dzięki którymi wyróżnia się Warszawa bądź Gdańsk. Pokój dla studenta można tu wynająć tanio, do tego będzie on w niskiej cenie, a co ważne, w lokalizacji doskonałej, by móc korzystać z wszelkich atrakcji miasta.

Biorąc pod uwagę tylko te zalety studiowania w Polsce, nic dziwnego, że nasze uczelnie cieszą się tak ogromnym powodzeniem wśród cudzoziemców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here