optyk

Zawód optyka  z powodu tego, że choroby oczu stały się w dzisiejszych czasach chorobami cywilizacyjnymi, bardzo porządany. Wady wzroku, zwłaszcza u osób młodych są coraz częstsze i w wielu przypadkach się pogłębiają. Wymaga to zaopatrywania się w okulary. Nie zawsze jedna jedna para będzie wystarczać nam przez całe życie. Czy jesteśmy w stanie dobrze zarobić jako optyk, który spełnia takie usługi? Przekonajmy się! Sprawdźmy co ma wpływ na wysokość zarobków optyka oraz jaka jest mediana zarobków tego typu specjalisty? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/sprawdz-ile-zarabia-optyk/

Optyk – Co ma wpływ na Twoje zarobki?

Dużo zależy przede wszystkim od miejsca, w którym jesteś zatrudniony.  Nieco więcej jesteś w stanie zarobić, jeżeli prowadzisz własny salon optyczny i działasz na własny rachunek. Niestety w takim układzie musisz pamiętać, że samo jej założenie i wyposażenie wymaga od Ciebie sporego kapitału początkowego. 

Wpływ na zarobki będzie mieć również Twoje doświadczenie, poziom wykształcenia oraz staż pracy. Istotne różnice występują w poszczególnych regionach kraju, a nawet pomiędzy większymi czy mniejszymi miasteczkami. 

Najwięcej zarobimy w dużych miastach takich jak:  Warszawa, Gdańsk lub Wrocław. 

Najniższe zarobki optyków spotkasz na ścianie wschodniej oraz w  województwie lubuskim.

Optyk – ile wynosi mediana zarobków?

W naszym kraju jako optyk jesteś w stanie zarobić około 3850 zł brutto na miesiąc. Jest to mediana wynikająca z tego, że połowa optyków zarabia w przedziale 3290 – 5020 zł. 

W badaniu uwzględnione są różne formy zatrudnienia takiego specjalisty, jego doświadczenie oraz inne dodatki socjalne. 

Pozostała połowa pracowników zakładów optycznych dzieli się na dwie ćwierci – jedni zarabiają poniżej 3290 zł, a drudzy powyżej 5020 zł. 

Właściciele zakładów optycznych i gabinetów optymetrycznych potrafią za swoje usługi brać nawet 10 000 miesięcznie.

Zobacz też: http://www.niebonie.pl/taksowkarz-jak-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here