Drenaż limfatyczny

Czy miałeś kiedyś problemy z układem chłonnym? Miałeś problemy z układem limfatycznym lub zdarzyła się sytuacja, że twój układ limfatyczny został w jakiś sposób uszkodzony? Jak wiemy układ limfatyczny to między innymi węzły chłonne w naszym organizmie. Odpowiadają one za funkcje odpornościowe w naszym organizmie. Odgrywają one również dużą rolę w transporcie płynu limfatycznego w naszym organizmie.

Kiedy nasz organizm działa poprawnie, znaczna część limfy wchłania się do układu krwionośnego. W takich warunkach limfy odpływającej jest mniej w stosunku do limfy napływającej. Są jednak sytuacji, kiedy węzeł chłonny może znaleźć się w obrębie stanu zapalnego. Wtedy może dochodzić do zastojów spowodowanych właśnie tym stanem zapalnym. Większy zastój może doprowadzić do utworzenia obrzęku limfatycznego. Jeśli jesteś osobą, która ma obrzęki limfatyczne, obrzęki tłuszczowe, obrzęki pourazowe lub obrzęki pooperacyjne, to jest wskazanym wzięcie zabiegu drenażu limfatycznego. Osoby, które mają problemy z żylakami również mogą skorzystać z tego zabiegu. Jednak trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytania. Jak wygląda drenaż limfatyczny i czy jest on skuteczny?

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to zabieg, który polega na poprawieniu krążeniu limfy w naszym organizmie. Zabieg ten ma za zadanie zwiększenie przepływu chłonki w organizmie. Drenaż limfatyczny to jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Jak wygląda drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny wykonuje się albo jako forma masażu tylko rękoma specjalisty lub specjalnymi urządzeniami przystosowanymi do drenażu limfatycznego. Należy pamiętać, że drenaż limfatyczny zalicza się do zabiegów, tak więc nie ma on działania relaksującego. Jest to zabieg, który ma pomóc pacjentowi. Zabiegi mogą być wykonywane nawet kilka razy dziennie. Ważne jest, aby tempo masażu podczas drenażu limfatycznego było wolne. Technika, którą wykorzystuje osoba wykonująca zabieg lub specjalna maszyna do tego przeznaczona, musi być delikatna i płynna.

Drenaż limfatyczny stanowi element kompleksowej terapii udrażniającej. Terapia ta obejmuje dwa działania – faza intensywna oraz faza utrwalająco-optymalizująca. Jest ona skoncentrowana na maksymalnej redukcji obrzęku oraz podtrzymaniu uzyskanych efektów. Aby podtrzymać uzyskane efekty należy także zastosować odpowiednie materiały kompresyjne. Pacjenci, którzy korzystają z drenaży limfatycznych używają ich, aby zapewnić ochronę przed ponownym nasileniem dolegliwości. To ważne dla osób borykających się z obrzękami limfatycznymi i tłuszczowymi, przeciążeniami organizmu oraz obrzękami pourazowymi i pooperacyjnymi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drenażu limfatycznym lub jesteś osobą, która potrzebuje takiego zabiegu, wejdź na stronę wrosinski.pl. Dowiesz się tam wielu informacji na temat drenażu.Zabieg ten jest przeznaczony dla osób, które mają problemy z układem limfatycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here