Jak usunąć blizny

Usuwanie blizn jest bardzo powszechne w obecnych czasach. Rozwój medycyny sprawił, że istnieje wiele technik, dzięki którym można pozbyć się niechcianych blizn.

Dlaczego powstają blizny?

Warto pamiętać, że przyczyn powstawania blizn jest bardzo dużo. Przede wszystkim możemy tutaj wyróżnić takie, które powstały w wyniku uszkodzeń ciała w czasie wypadku. Oprócz tego należy wymienić blizny pooperacyjne bądź takie, które są efektem przebytego trądziku.

Jeżeli spojrzeć na to z biologicznego punktu widzenia, blizna to zastąpienie ubytku, który powstał w czasie naruszenia struktury skóry z tkanką łączną włóknistą. Oczywiste jest to, że blizny nie raz generują u pacjenta wiele kompleksów. Niestety nierzadko odbierają pewność siebie, a także poczucie komfortu. Często także przypominają o przykrych wydarzeniach z życia pacjenta.

W jaki sposób usuwa się blizny?

Niestety walka z usunięciem blizn należy do żmudnych oraz długotrwałych. W Polsce dostępne są preparaty, które sprawią, że blizna staje się mniej widoczna. Najczęściej są to zwykłe kremy, które możemy stosować na twarz, a także ciało.

Zadaniem takich kremów jest wspomaganie stymulowania procesów regeneracji skóry człowieka. Powinny się sprawdzić tylko w przypadku mniejszych blizn. Niestety tego typu kremy nie będą działać na głębsze zmiany bliznowe.

Medycyna estetyczna na blizny

W obecnych czasach można zapisać się na nowoczesne zabiegi. Dzięki nim możemy z powodzeniem usuwać blizny mniejsze, potrądzikowe, pooperacyjne, większe, a także takie, które są efektem poparzenia skóry. Warto pamiętać, że do dyspozycji mamy wiele innowacyjnych technologii pomagających podjąć walkę ze zmianami skórnymi – mowa tutaj o bliznach.

Warto zaznaczyć, że najpopularniejszą metodą niwelowania blizn jest laserowe usuwanie ich. Trzeba pamiętać, ze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań będzie ono dużo mniej inwazyjne oraz nie będzie powodowało wielu powikłań. Obecna technologia laserowego usuwania blizn pozwoli bardzo szybko oraz w efektywny sposób usunąć ślady na skórze – wiąże się z tym małe ryzyko. Warto pamiętać, że zabieg nie należy także do bolesnych. Powrót do zdrowia jest praktycznie natychmiastowy. Warto zapisać się na laserowe usuwanie blizn.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here