Wybierz pościel najlepszą do spania

„Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” – to stare polskie przysłowie znane jest chyba każdemu. Kupujemy więc drogie i designerskie łóżka, specjalistyczne materace i poduszki, by komfort naszego snu był jak najlepszy. Zdarza się, że mimo to czujemy się niekomfortowo podczas snu, zapominając, że równie ważna jest odpowiednio dobrana pościel. Zatem jak wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania? Najważniejsze, by dobrać odpowiedni materiał, z jakiego jest wykonana.

Pościele bawełniane

Nie bez powodu znajdują się one na pierwszym miejscu. Z bawełny produkuje się kilka rodzajów materiałów wykorzystywanych do produkcji pościeli. Jest nim chociażby satyna, kora, adamaszek czy perkal. Ważne jest, by podkreślić, iż lepiej jest wybrać te tekstylia, które uszyte są z tkanin w 100% bawełnianych, wtedy też zachowają swoje najlepsze właściwości. Jaki zatem zalety mają pościele bawełniane?

Przede wszystkim, są one miękkie w dotyku. Spanie pod taką pościelą będzie przyjemnym doznaniem, co na pewno znacząco poprawi komfort. Są także odporne na zagniecenia. Jest to niewątpliwy atut materiału, którego używamy w łóżku, czyli miejscu, gdzie narażony jest na zagniecenia, przygniecenia ciężarem naszego ciała. Kolejną zaletą pościeli bawełnianych jest to, iż doskonale odprowadzają one niepotrzebny nadmiar wilgoci. Dzięki temu nasza skóra przykryta kołdrą może swobodnie oddychać, a my nie budzimy się zlani potem. Warto zaznaczyć też, że materiał bawełniany jest bardzo trwały, przez co taka pościel (odpowiednio prana) wystarczy nam na długie lata.

Pościele jedwabne

Kolejnym wyborem wartym rozważenia jest pościel wykonana z jedwabiu. Główną zaletą tego materiału jest fakt, iż jest on doskonały dla alergików. Nie przyciąga on bowiem kurzu, sprawdzi się więc idealnie wśród osób uczulonych na roztocza. Satyna daje też przyjemne uczucie chłodu, świetnie sprawdzi się podczas upalnego lata. Pościele wykonane z jedwabiu mają jednak jedną, dość poważną wadę. Jest to ich wysoka cena. Jedwab jest ekskluzywnym materiałem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Podsumowując, kierując się wyborem odpowiedniej pościeli, warto skupić się na materiale, z jakiego są one wykonane. Dobrym wyborem będą zarówno pościele jedwabne (jeśli stać nas na spory koszt zakupu), jak i pościele bawełniane – dużo tańsze, a nieodbiegające jakością tkaniny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here