laptop

Komputery i wszystko co z nimi związane to Twoja pasja i wiążesz z nimi swoją przyszłość zawodową? Lubisz rozwiązywać problemy natury informatycznej i wykonywać pracę pełną wyzwań? Jeżeli tak, to ważne informatyczna czeka na ciebie z otwartymi rękami. Popyt na informatyków na rynku pracy cały czas wzrasta. Jaką drogę musisz przejść, żeby zostać informatykiem? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-informatykiem/ 

Praca informatyka – jak wygląda? 

Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wygląda praca informatyka, ponieważ wygląda ona inaczej w zależności od stanowiska. Informatyk nie jest odpowiedzialny za samą naprawy sprzętu, ale odpowiada też za utrzymanie sieci, budowa i utrzymanie stron internetowych, dbanie o bezpieczeństwo danych firmy, rozwiązywanie problemów związanych z oprogramowaniem i wiele, wiele innych. 

Śmiało można powiedzieć, że jest to praca pełna wyzwań, rutyna jest rzadkością. Codziennie zdarzają się inne problemy do rozwiązania oraz zadania do wykonania. Czasami jeden dzień może płynąć spokojnie, a inny będzie niemałym wyzwaniem. 

Czy wykształcenie wyższe jest chemiczny do podjęcia pracy w zawodzie? 

Decydując się w młodym wieku na podjęcie takiej kariery zawodowej, warto jest rozważyć technikum o profilu informatycznym, a w późniejszej kolejności studia informatyczne. Aktualnie praktycznie każde liceum oraz technikum oferują młodym osobom wybór klasa takim profilu. 

Większość uczelni wyższych oferuje też kierunki o profilach Informatycznych. W przypadku wyboru studiów z zakresu IT, najczęściej wymagane przedmioty maturalne do informatyka, matematyka, fizyka, języki obce oraz polski. Zazwyczaj studia inżynierskie, z możliwością dalszego kształcenia się w kierunku magistra. Oferowane są też specjalizacje takie że nie dają systemów informatycznych przez oprogramowanie, tworzenie gier itp. 

Nie zawsze wymagane jest ukończenie szkoły i wyższej, ponieważ w branży informatycznej o wiele bardziej, niż wykształcenie liczy się doświadczenie i umiejętności. 

Zobacz też: http://www.bytovia.pl/informatyk-ile-zarabia/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here