kajak trzyosobowy

Spływ kajakowy to idealny sposób na spędzanie czasu z rodziną. Cichy i spokojny, oferuje kontakt z naturą, tak potrzebny w obecnych czasach. Wybierając się w podróż z dzieckiem i drugą połówką, warto zainwestować w kajak trzyosobowy.

Polskie rzeki wciąż należą do najdzikszych i najpiękniejszych w Europie. Warto je poznać i pokazać przyszłemu pokoleniu, zanim cywilizacja sięgnie i do nich. Jeśli masz zamiar wybrać się w taką podróż, warto się jednak dobrze przygotować.

Niezależnie od swojego uroku, woda bywa niebezpieczna. A nawet jeśli przygotujemy się zawczasu na wypadek wszelkich zagrożeń, wciąż pozostają różne niewygody. Co więc ze sobą zabrać na spływ kajakowy?

 

  • Podstawowy ekwipunek na spływ

 

W pierwszej kolejności musimy mieć kajak i wiosła. Te wypożyczymy niemal nad każdą rzeką, ale jeśli mamy zamiar częściej pływać, warto pomyśleć o własnym sprzęcie. Zawsze będziemy mogli go lepiej dopasować do naszej wygody.

Poza tym, absolutnie niezbędna jest kamizelka asekuracyjna, a w przypadku dzieci – ratunkowa. Pozwolą one zachować maksimum bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wywrotka może się nam przydarzyć nawet na spokojnej rzece – a wtedy będziemy szczęśliwi, że nasi najbliżsi są zabezpieczeni. Je również możemy wypożyczyć, chociaż w tym przypadku to własny sprzęt jest gwarantem komfortu i bezpieczeństwa.

Co do reszty ekwipunku – tu już wszystko zależy od naszej wygody. Z pewnością przyda nam się worek wodoszczelny na ekwipunek. Schowamy do niego jedzenie, ubrania na zmianę, czy smartfona. Dzięki niemu nic nam nie zamoknie.

Ubrania które na siebie założysz powinny być przede wszystkim ciepłe i wygodne – nad wodą jest zawsze parę stopni chłodniej. Buty powinny być przynajmniej wodoodporne, by nie zniszczyły się w czasie wchodzenia, czy schodzenia z kajaka.

 

  • Gdzie kupić kajak trzyosobowy?

 

Znajdziesz najszybciej w sklepie internetowym kajak trzyosobowy i większe modele. Jeśli masz liczną rodzinę, może zainteresować cię też kanu. Do większości modeli zmieszczą się nawet 4 osoby, z sporą ilością bagażu.

Niewiele sklepów stacjonarnych oferuje duże kajaki. A jeśli już, to mają dość ograniczony wybór. Dlatego też odpal od razu przeglądarkę i zajrzyj pod adres  GoKajak.com.

Oczywiście w sklepie można kupić także kamizelki, worki i wszelkie inne niezbędne akcesoria. W jednym miejscu kupisz wszystko, co niezbędne na podróż.

Woda to urokliwy i kapryśny żywioł. Jeśli jednak zachowasz ostrożność i okażesz jej należyty szacunek, spływ z pewnością będzie bezpieczny. Jedyne co ci zagwarantuje, to dobrze spędzony czas w rodzinnym gronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here