Jak pokonać kaca

Co na kaca?! To dramatyczne pytanie zadaje sobie czasem niemal każdy z nas – a odpowiedzi mogą być naprawdę różne. Nic w tym zresztą dziwnego – każdy organizm reaguje na alkohol i jego nadmiar inaczej, inne są też metody przeciwdziałania nieprzyjemnym objawom na drugi dzień. Jakie sposoby warto wziąć pod uwagę i jak radzą sobie z kacem mieszkańcy różnych zakątków globu? Podpowiadamy, jak pokonać kaca!

Sposoby na kaca z całego świata

W poszukiwaniu idealnego sposobu na związane z syndromem dnia następnego nieprzyjemności warto sprawdzić, co na kaca stosuje się tradycyjnie w innych krajach i kręgach kulturowych. Kto wie, może któryś z tych sposobów wyda Ci się inspirujący?

  • Czechy. Gęsta i bardzo treściwa cesnecka, czyli zupa czosnkowa, to ulubiony sposób na kaca naszych południowych sąsiadów. Do bulionu gotowanego na kurze z dużą ilością czosnku (nawet 3 główki!) wbija się jajka i dodaje się sporo sera i grzanek. Całość jest zawiesista i podobno świetnie pomaga na kaca.
  • Rosja. Rosjanie twierdzą, że nic tak nie pomaga po suto zakrapianej imprezie, jak wizyta w bani – czyli rosyjskiej odmianie sauny. Można tam porządnie się wypocić, usuwając tym samym sporą część toksyn z organizmu, a następnie zanurkować w przeręblu dla pełnego otrzeźwienia. W naszych warunkach można spróbować po prostu wizyty w saunie.
  • Ekwador. Kraj egzotyczny, sposób prosty: mieszkańcy tego równikowego państwa na kacu sięgają po herbatę ze śródziemnomorskiego oregano. Może warto spróbować?

Jak pozbyć się kaca po imprezie?

A co na kaca najchętniej stosują Polacy? Wydaje się, że dla wielu z naszych rodaków pierwszymi środkami ratunkowymi, po które sięgają w poimprezowy poranek, są kawa i jajecznica. Choć to całkiem dobry trop, nie wszystkim jednak pomaga taki zestaw.

Dużo osób stosuje dostępny w aptekach magnez na kaca. A co pić na kaca? Można sięgnąć np. po preparaty, które zawierają elektrolity – mogą one pomagać w wyregulowaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia. By dodatkowo wspomóc ten proces, można też popijać sok pomidorowy oraz średnio zmineralizowaną wodę.

Na kaca pomaga również relaks. Dlatego – jeśli nie musisz tego dnia nigdzie wychodzić – najlepiej zostać w domu i spędzić czas na kanapie z maratonem ulubionego serialu lub lekkim nie wymagającym zaangażowania filmem. Polecamy starych, dobrych „Przyjaciół” i „Jak poznałem waszą matkę”. Śmiech wyzwala „hormony szczęścia”, dzięki czemu na pewno polepszy Ci się samopoczucie, a także humor. Wybierając film, również postaw na komedię z happy endem. Psychologiczne thrillery, horrory i dramaty zostaw na wieczór bardziej sprzyjający refleksji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here