System ERP

Ogólnym celem oprogramowania ERP dla firm zawsze będzie zwiększenie jej produktywności. System ten ma zapewnić przedsiębiorstwu sporą przewagę nad konkurencją. Ma dostarczać sprawdzone rozwiązania i narzędzia, za sprawą których będzie można przejąć większą kontrolę nad wszelkimi procesami produkcyjnymi zachodzącymi w firmie.

Podstawowa definicja – co to właściwie jest?

Skrót ERP wziął się oczywiście z angielskiego zwrotu. Tłumacząc na język polski, system ERP będzie systemem zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Jest to kompleksowe i mocno rozbudowane oprogramowanie, które powinno zostać wykorzystane w każdym sektorze firmy, aby zapewnić jej prawidłowe działanie.

W przypadku oprogramowania ERP dla firm pracuje się wyłącznie na jednej określonej bazie danych, ale podejmowane w ten sposób działania mogą dotyczyć różnych obszarów firmy – sprzedaży, księgowości, finansów, kadry i oczywiście samej produkcji.

Systemy ERP dawniej i dziś

Oprogramowanie ERP dla firm, z jakim mają do czynienia współcześni przedsiębiorcy, dawniej wyglądało oczywiście zupełnie inaczej. Wbrew pozorom system ten ma całkiem bogatą i dosyć długą historię. Jest on rozszerzeniem stworzonego początkowo systemu MRP, którego pierwsze podrygi miały miejsce już w połowie dwudziestego wieku. W latach dziewięćdziesiątych mocno skupiono się na rozwoju tej dziedziny. Dotarto jednak do momentu, w którym system MRP przestał wystarczać.

Wtedy właśnie do akcji wkroczyły oprogramowania ERP dla firm, będące nie jedną aplikacją, a obszernym zestawem przeróżnych usług – modułów, programów i aplikacji. System ERP skupia w sobie wiele odmiennych rozwiązań. Integruje to wszystko, co może wspomóc działalność każdego przedsiębiorstwa.

Jak wybrać dla firmy bezpieczne oprogramowanie?

Słowo „bezpieczne” nie pojawiło się tu bez powodu, bo jednak choć łatwo można ocenić to, jak korzystne i funkcjonalne w danym przypadku okaże się konkretne oprogramowanie ERP dla firm, dużo trudniej sprawdzić bezpieczeństwo takowego systemu.

Każdy przedsiębiorca musi natomiast to zrobić, czyli musi upewnić się, że dostawca oprogramowania zaoferuje mu pełne wsparcie na każdym etapie wdrażania nowego systemu, a także już podczas jego wykorzystywania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here