5 złotych zasad doboru ubranek dla psów

Podczas przeglądania oferty ulubionego sklepu zoologicznego twoje serce skradły urocze sweterki i kurtki dla psów? Wbrew pozorom takie stroje dla czworonogów to nie jedyna kwestia mody i oryginalnego wyglądu, ale raczej konieczność zapewnienia zwierzakowi komfortu cieplnego podczas spacerów w chłodne dni. Sprawdź, czym należy kierować się w przypadku wybierania ubranek dla psa.

Sięgaj tylko w potrzebie

Nie dla każdego psa niskie temperatury są problemem. Ubranko dla psa kupione online może jednak przydać się w przypadku ras, które nie mają podszerstka będącego nieprzemakalną warstwą futra o właściwościach termoizolacyjnych. Dotyczy to m.in. amstaffów, bokserów, buldogów francuskich czy też yorkshire terrierów. Ponadto odpowiedni strój może przydać się psom o smukłej budowie ciała i niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, seniorom, szczeniakom i zwierzakom w okresie obniżonej odporności. Duże psy z podszerstkiem mogą wymagać ubranka w przypadku dłuższych wędrówek przy minusowych temperaturach i śniegu.

Postaw na wygodę

Najważniejszym kryterium podczas zakupów powinien być komfort pupila. Ubrania dla psa powinny mieć odpowiedni rozmiar – nie mogą być ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne. Ponadto powinny być wykonane z przyjemnych w dotyku tkanin. Ważne jest również to, żeby kurteczka bądź sweterek nie ograniczały swobody ruchu i nie były zbyt ciężkie. Jest to szczególnie istotne w przypadku czworonogów lubiących biegać i bawić się z właścicielem bądź innymi psami. Warto też upewnić się, że producent przewidział otwory na zapięcie smyczy, obroży czy też szelek.

Pamiętaj o pogodzie

W przypadku polskiego klimatu pies może potrzebować kilku różnych ubranek. Niektóre zmarzluchy mogą potrzebować lekkiego okrycia już przy temperaturze spadającej nieco poniżej 10 stopni Celsjusza. Z kolei spacer w mrozie wymaga nieco cieplejszego okrycia wierzchniego. W ofercie sklepu online AquaelZoo.pl można znaleźć kurteczki np. z polarową podszewką. Niekiedy można nawet sięgnąć po modele z rękawkami. Ponadto warto pomyśleć o nieprzemakalnych strojach na chłodne, deszczowe dni.

Nie zakrywaj ogona i uszu

Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrane ubranko nie zakrywa ogona i uszu pupila. Dotyczy to nawet strojów na naprawdę zimne dni. Jest to związane z tym, że psy komunikują się właśnie za pośrednictwem tych dwóch części ciała. Zasłonięcie ich może zatem spowodować, że czworonóg może zostać źle zrozumiany przez inne psy. To z kolei może doprowadzić do zareagowania agresją i zaatakowania pupila.

Pomyśl o bezpieczeństwie

Spora część spacerów zimą odbywa się po zmroku. W takiej sytuacji widoczność jest dość ograniczona i np. rowerzysta w parku może nie zauważyć psa prowadzonego na dłuższej smyczy. Warto zatem zwrócić uwagę na ubranka z elementami odblaskowymi, dzięki którym łatwiej będzie zauważyć niewielkiego yorka na ścieżce rowerowej. Ponadto w przypadku ucieczki czworonoga w wyniku np. zerwania ze smyczy można szybko zlokalizować go w ciemności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here