Co warto zobaczyć na na Mazurach?

0
1569

Pod względem turystycznym Mazury stanowią konkurencję dla Bałtyku. Położone w województwie warmińsko-mazurskim nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. Umożliwiają obcowanie z naturą oraz podziwianie pięknych krajobrazów. Są idealnym regionem na spędzenie wypoczynku. Jest to miejsce dla miłośników historii, aktywnego wypoczynku, jak i lenistwa. Przed wyjazdem warto odwiedzić portal Sposob Na Com Pl, by sprawdzić, które miejsca czekają na turystów.

Giżycko

Jedna z najpopularniejszych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych na Mazurach. Miasto jest mianowane stolicą żeglarstwa. Miłośnicy sportów wodnych znajdą tu wiele atrakcji. Wczasowicze mogą spróbować swoich sił na wakeboardzie, pożeglować, czy popłynąć w rejs statkiem po okolicznych jeziorach. W Giżycku organizowany jest Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty. Wśród atrakcji miasta wyróżnić można:

– Twierdzę Boyen – zbudowana w XIX w. o kształcie gwiazdy.

– Sanktuarium Świętego Brunona.

– Wieżę Ciśnień – z tarasem widokowym.

– Most obrotowy – ręcznie obsługiwany.

Wilczy Szaniec

Urlop na Mazurach daje również możliwość zapoznania się z historią. Wilczy Szaniec to kwatera Adolfa Hitlera, która powstała w 1940 r. Umiejscowiona głęboko w lesie, nieopodal Kętrzyna. Stanowi tajne miasto dowództwa Hitlera. To tutaj zapadały kluczowe decyzje dotyczące II wojny światowej. Na wyposażeniu obiektu były lotniska, kolej, pasy minowe, a także ogrodzenia z drutu kolczastego. Obecnie stanowią betonowe ruiny, otoczone zielenią. 

Święta Lipka

Stanowi jedno z najważniejszych sanktuariów maryjnych. Obiekt zbudowany w barokowym stylu jest przepełniony złotem. Swoją popularność zdobył dzięki zabytkowym organom z ruchomymi figurkami. Kościół wywiera imponujące wrażenie dla zwiedzających.

Krutynia

Ok. 100-kilometrowa rzeka, która jest rajem dla miłośników spływów kajakowych. Wymarzone miejsce do podziwiania uroków Puszczy Piskiej oraz Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na wolny nurt rzeki, na wyprawę kajakową warto również zabrać dzieci. Do atrakcji zaliczyć można kolorowe rzeźby ludzi (Zgon) oraz „krwawe kamienice”.

Inne warte zobaczenia miejsca są opisane na http://sposob-na.com.pl/dlaczego-warto-pojechac-na-urlop-na-mazury/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here