jaki sprzęt treningowy kupić do domu?
fot. Pexels.com

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego wielu z nas chciałoby do tego czasu poprawić swoją sylwetkę. Przez pandemię siłownie i inne ośrodki sportowe są aktualnie pozamykane, dlatego musimy zadbać o nasze ciało i kondycję w domowych warunkach. Jaki sprzęt treningowy kupić, aby nasze ćwiczenia dawały zauważalne efekty? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/fitness-w-domu-co-kupic-by-efektywnie-cwiczyc/

Drobny sprzęt treningowy

Jeśli dysponujemy w domu niewielką przestrzenią, warto zakupić sprzęt, który nie będzie zabierał dużo miejsca i który po skończonym treningu będzie można łatwo schować do szafki czy pod łóżko. 

  • Mata – to doskonały zakup dla osób chcących wykonywać skoczne treningi lub jogę. Dobrej jakości mata pomaga amortyzować i wygłuszać nasze ruchy oraz działać antypoślizgowo.
  • Gumy oporowe – te rozciągliwe taśmy potrafią skutecznie zastępować ciężarki. W sklepach są dostępne różne długości i typy oporów, które dopasowujemy w zależności od potrzeb.
  • Hantle – w domu również warto pracować z ciężarem. Jeśli nie mamy miejsca na sztangę, warto zainwestować w hantle z regulowanym obciążeniem. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w mieszkaniu i będziemy mogli progresować podczas treningów.
  • Kettlebell – jest dobrą alternatywą dla hantli. Kettlebell pozwala na angażowanie wszystkich partii mięśni podczas treningu.

Duży sprzęt treningowy

Gdy mamy w mieszkaniu sporo miejsca, warto zainteresować się większym sprzętem treningowym, który w komfortowy sposób pomoże nam zadbać o nienaganną sylwetkę. 

  • Bieżnia – pozwala nam spacerować i biegać w komfortowych warunkach. Podczas ćwiczenia warto włączyć ulubiony serial lub ciekawy podcast, a nawet nie zauważymy, kiedy nasz trening się skończy.
  • Rowerek stacjonarny – w sklepach dostępne są klasyczny rowerek, na którym zasiadamy, jak na normalnym rowerze oraz orbitrek, na którym pedałujemy, utrzymując wyprostowaną sylwetkę. Obie maszyny są równie skuteczne i pomagają odciążyć stawy podczas treningu.

Zobacz także: http://www.niebonie.pl/ozdobna-roslinnosc-balkonowa-jak-pielegnowac-pelargonie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here