Generator ozonu

Generator ozonu, inaczej zwany też ozonatorem to urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest ozonowanie pomieszczenia. Celem ozonowania natomiast jest dezynfekcja, deakaryzacja (usunięcie alergenów) oraz dezodoryzacja (usuwanie nieprzyjemnych zapachów) otoczenia. Dzięki ozonowaniu możemy usunąć grzyby, wirusy i bakterie, a także ich przetrwalniki, przez co skuteczność w ich likwidacji dochodzi nawet do 90%. Jaką przewagę ma generator ozonu nad innymi sposobami dezynfekcji?

  • jest rozwiązaniem ekologicznym – nie wymaga używania żadnych środków chemicznych i nie produkuje żadnych toksycznych substancji
  • przed jego użyciem nie musimy specjalnie zabezpieczać żadnych powierzchni ani żywności
  • wygenerowany ozon bez problemu dotrze w każde miejsce w pomieszczeniu
  • ozonator nie tylko nie generuje nieprzyjemnych zapachów, ale je naturalizuje, dając wyraźne wrażenie odświeżenia

O3ozon oferuje różnego rodzaju generatory ozonu, które doskonale sprawdzą się w różnych miejscach, zwłaszcza w szpitalach, lokalach, prywatnych domach i mieszkaniach, pojazdach, klimatyzacjach oraz miejscach wymagających przestrzegania wyjątkowego reżimu sanitarnego. Ponieważ nie wymaga on użycia środków chemicznych, które wydzielają szkodliwe dla zdrowia opary, jest całkowicie bezpiecznym sposobem dezynfekcji. Zwłaszcza w przypadku osób, które zmagają się z astmą, alergią lub chorobami układu oddechowego. Dodatkowo ozon jest gazem, a co za tym idzie – dotrze w każdy, nawet najmniejszy zakamarek, dzięki czemu wszystko zostanie dokładnie pozbawione szkodliwych dla zdrowia patogenów.

Jak należy używać generatora ozonu?

Użycie ozonatora na szczęście nie jest skomplikowane. Przed jego włączeniem koniecznie musimy zamknąć wszelkie okna i drzwi. Obowiązkowo należy wyłączyć klimatyzację i wszelkiego rodzaju wentylatory oraz zakryć otwory wentylacyjne. Urządzenie włączamy na czas wskazany przez producenta. Podczas pracy ozonatora, w pomieszczeniu nie może być nikogo – również zwierząt. Po zakończeniu pracy urządzenia, należy je wyłączyć, a wnętrze bardzo dokładnie przewietrzyć. Do zdezynfekowanego pomieszczenia możemy wejść dopiero w momencie, kiedy cząsteczki ozonu rozpadną się do cząsteczek tlenu. W zależności od urządzenia proces ten trwa od około 30 minut do około 2 godzin.

Na co zwrócić uwagę, żeby użytkowanie generatora ozonu było dla nas bezpieczne? Przede wszystkim na samo urządzenie – czy zostało wyprodukowane przez renomowaną markę i czy posiada wymagane atesty. Następnie używamy go wyłącznie według zaleceń, nie przekraczamy czasu ozonowania i nie stosujemy częściej, niż rekomenduje producent. Pamiętajmy, że zbyt sterylne środowisko może upośledzać nasz układ odpornościowy, dlatego koniecznie musimy zadbać o równowagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here