Jak anulować płatności automatyczne PayPal?

0
478

Całkiem możliwe, że zdarzyło wam się kiedyś zasubskrybować jakąś usługę, która cyklicznie pobierała opłatę. Obecnie istnieje wiele platform, które stosują tego typu rozwiązania. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć Twitcha bądź Patronite. Niestety nie zawsze dysponujemy odpowiednią sumą pieniędzy w danym miesiącu, aby móc pozwolić sobie na dodatkowe koszta związane z subskrybowaniem ulubionego twórcy czy też usługi. Na całe szczęście nie musimy logować się na każdej platformie z osobna, by anulować subskrypcję. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę PayPal i wykonać kilka prostych ruchów.

Zapomniana usługa, którą należy opłacić

Ponieważ istnieje wiele usług, które wymagają od nas opłaty cyklicznej, zdarzyć się może, że o nich zwyczajnie zapomnimy. Wyobraźmy sobie sytuacje, gdzie decydujemy się wykupić członkostwo na platformie Origin. Nasze pierwsze założenie jest takie, że ukończymy szybko jeden tytuł z listy dostępnych produkcji i anulujemy subskrypcję, aby nie przepłacać. Dotyczyć to może równie dobrze innych platform, takich jak Twitch, Patronite czy Netflix. Przy takiej ilości usług łatwo o niektórych zapomnieć, co na późniejszym etapie może wpłynąć na nasz stan konta. Jeżeli zamierzamy zrezygnować z konkretnej oferty, dobrym zwyczajem będzie anulowanie subskrypcji od razu po jej wykupieniu. W ten sposób opłacony zostanie pierwszy miesiąc, a przy kolejnym dostęp do nich utracimy, jednocześnie zachowując przy tym pieniądze. Jeżeli interesuje cię, za co PayPal pobiera opłaty, koniecznie odwiedź https://techpolska.pl/. Na niektórych platformach anulowanie miesięcznej subskrypcji jest stosunkowo proste. To o czym powinniśmy pamiętać to fakt, że nie wszędzie tak jest. Na całe szczęście można wykonać tę czynność bezpośrednio z pozycji konta PayPal.

PayPal i anulowanie cyklicznych opłat

Posiadanie konta PayPal jest niezwykle wygodne. Za jego pomocą możemy zlecić szybki przelew, wykonując zaledwie kilka kliknięć. Z wygodą tą wiążą się jednak dodatkowe wydatki, często dotyczące usług, z których nie korzystamy. Warto na uwadze mieć stan swojego konta i przed wyłączeniem subskrypcji ustalić, co faktycznie jest dla nas ważne. W ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić i być może przedłużyć inną usługę, z której czerpiemy więcej korzyści. Na temat zarządzania swoimi wydatkami znajdziesz ciekawy artykuł w tym miejscu: https://techpolska.pl/. Rezygnacja z płatności automatycznej jest banalnie prosta. Aby wyłączyć subskrypcję miesięczną, należy przejść do: Ustawienia -> Płatności -> Zarządzaj płatnościami automatycznymi. Po lewej stronie wyświetli nam się lista aktualnych opłat cyklicznych. Warto co pewien czas logować się przechodząc do tej konkretnej zakładki w celu uniknięcia niechcianego obciążenia naszego salda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here