Jak oszczędzić na zakupie sprzętu rehabilitacyjnego? 3 najlepsze sposoby

0
276

Oszczędzanie na zakupie sprzętu rehabilitacyjnego jest dużym wyzwaniem, bo przecież chodzi o to, żeby przede wszystkim zapewnić maksymalny komfort pacjentowi, co oznacza, że trzeba pogodzić się z pewnymi – nieraz znacznymi – wydatkami. Ale można kupować mądrzej i wydawać mniej bez utraty walorów funkcjonalnych.

Zacznij od używanego sprzętu rehabilitacyjnego

Pod jednym względem sprzęt rehabilitacyjny nie różni się od wszystkich innych urządzeń – nawet jeśli jest w pełni sprawny, ale używany, to będzie zauważalnie tańszy od nowych egzemplarzy, choćby i tego samego modelu. Jednak dobre sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym dają jeszcze jedną ważną opcję – możliwość kupienia taniej sprzętu o funkcjach, które w przypadku nowych urządzeń są obecne jedynie w najdroższych wariantach. Świetnym przykładem jest sklep sklepimed.pl, który ma w ofercie używany sprzęt do rehabilitacji w cenach znacznie niższych niż nowe egzemplarze prosto od producenta.

Oczywiście w przypadku zakupu sprzętu używanego, warto nadal poszukać takiego, który będzie sprawdzony, jeśli trzeba – naprawiony lub zakonserwowany i objęty gwarancją. Tę ostatnią często zresztą można przedłużyć za niewielką opłatą nawet do 2-3 lat.

Sprawdzenie mniej znanych marek

Poza paroma bardziej znanymi producentami sprzętu rehabilitacyjnego, na rynku działa wiele marek, które nie mają tak dużej rozpoznawalności. Po części może to wynikać na przykład z tego, że mają węższą ofertę, ale często jest tak, że ich niewielka rozpoznawalność wynika z braku lub z bardzo niewielkiej sieci dystrybucji w Polsce, mimo że technicznie ten sprzęt spełnia wszystkie wymagania, które powinien.

Tu znów warto odwołać się do ofert sklepów internetowych, które często mają dostęp do dystrybucji mniej znanych producentów i są w stanie również na rynku wtórnym kupić takie urządzenia, które będą funkcjonalnie odpowiadały znacznie droższym modelom, ale ich zakup nie obciąży tak bardzo portfela.

Alternatywy dla zakupu

Sprzęt rehabilitacyjny można nie tylko kupić, ale też wynająć. Często jest to rozwiązanie korzystniejsze, ponieważ pozwala na wybór lepszej klasy urządzeń i szybszą realizację zamówienia. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy można z góry – przynajmniej w pewnym przybliżeniu – przewidzieć, jak długo będzie potrzebny koncentrator albo łóżko rehabilitacyjne. Alternatywnie, kupując sprzęt w dobrym sklepie, często można mieć też opcję jego odsprzedaży po zakończeniu eksploatacji, co też daje trochę większą elastyczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here