Jak przekazać 1% podatku – nie wiesz jak się do tego zabrać

Jeśli zastanawiasz się jak możesz pomóc osobom, które tej pomocy naprawdę potrzebują.  Jeśli nie masz czasu na udzielanie się jako wolontariusz. Jeśli nie masz zasobów gotówki które możesz przekazać na szczytny cel to nic straconego. Mimo to nadal możesz pomagać. Jak dokładnie?

Oddaj nie tracąc – czyli 1% podatku

No dobrze, czy istnieje więc jakaś forma pomocy, którą można nieść nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów? Dobrym pomysłem jest oddawanie 1% podatku na wybraną organizację. Jak to dokładnie działa? Otóż w momencie gdy podatnik musi rozliczyć się z fiskusem otrzymuje możliwość wybrania osoby lub organizacji, której chciałby przekazać 1% swojego podatku. Taki wybór absolutnie nic nie kosztuje podatnika. Wystarczy, że znajdzie jednostkę, która ma otrzymać jego część podatku. Po wpisaniu jej danych w odpowiednie pola znajdujące się w pit jego zadanie się kończy. Cała reszta dzieje się już automatycznie. Darczyńca nie ponosi żadnych kosztów takiego działania i nie musi wykonywać już innych ruchów. Efekt? Wbrew pozorom taki 1% na prawdę wiele znaczy. Zwłaszcza jeśli przekaże go więcej osób. By się o tym przekonać wystarczy zobaczyć jak wiele organizacji prosi o takie wsparcie. Jest to jasny sygnał, że ono im pomaga.

Jak przekazać 1% podatku i pomóc?

Pozostaje pytanie na jaki cel przeznaczyć swój 1%, komu go oddać? Tutaj podatnik ma naprawdę spory wybór. Większość dobrze znanych fundacji, a także różnego rodzaju organizacji zajmujących się niesieniem pomocy udostępnia swoje dane i prośby o przekazanie im 1% na swoich stronach. Jeśli więc nie masz w swoim otoczeniu osoby potrzebującej, której możesz oddać ten procent to wybierz sprawdzoną jednostkę jak np. https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/, która na swojej stronie przedstawia realne działania, które sprawiają że jej podopiecznym żyje się lepiej. Takie organizacje bardzo często oferują także specjalny program do rozliczeń podatku, w którym pola o przekazaniu 1% są już wypełnione właściwymi danymi. Sprawa jest więc jeszcze prostsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here