Czy warto kupić kaftaniki niemowlęce?

0
1150

Pojawienie się na teście ciążowym dwóch kresek to dla wielu kobiet najpiękniejsza chwila, na którą nierzadko naprawdę długo trzeba było czekać. Nic więc dziwnego, że wraz z ujrzeniem pięknych czerwonych linii, kobieta czuje w sobie przeróżne emocje. Z jednej strony jest to niemożliwe wręcz szczęście, z drugiej na pewno niemałe przerażenie. Zwłaszcza jeśli jest to pierwsza ciąża i nie ma się pojęcia o niczym, co związane jest z zajmowaniem się noworodkiem.

Przyszłe mamy nie mają pojęcia, czy uda im się karmić piersią, czy dawać dziecku smoczek lub jakie kaftaniki niemowlęce najlepiej zakupić na pierwsze miesiące życia z maluszkiem. Na szczęście, matka natura zorganizowała to w świetny sposób i dzięki temu kobiety mają aż 9 długich miesięcy aby odpowiednio się do porodu przygotować. Z początku wiele pań zamartwia się o stan zdrowia dziecka oraz o to czy uda się im utrzymać ciążę. Dopiero w kolejnych miesiącach dochodzi do nich, że to prawda i niedługo staną się mamami.

Mniej więcej w połowie ciąży warto zacząć kompletować wyprawkę. Nie może w niej zabraknąć wanienki, ręczników, pampersów, pieluch tetrowych i oczywiście ubranek. Spora część pań zastanawia się, na jaki rozmiar kupować ciuszki dla noworodka. Na rynku znaleźć można kaftaniki niemowlęce, które wielkością bardziej przypominają te dla lalek niż dla noworodka. Niektórym kobietom trudno uwierzyć że tak malutki kaftanik dla niemowlaka będzie pasować idealnie na ich maluszka. Oczywiście, nie ma sensu aby co drugi kaftanik niemowlęcy w naszej wyprawce kupiony był na rozmiar 52.

Rzeczywiście, najwięcej dzieci rodzi się mając 52 cm długości, jednak nie oznacza to, że powinny być one ubierane w ubranka o tym rozmiarze. Znacznie lepiej ubrać maleństwo w ciuszki o nieco większych wymiarach. Mogą to być na przykład kaftaniki niemowlęce o rozmiarze 56. Na pierwsze miesiące z maleństwem warto wybierać body rozpinane kopertowo. Znacznie łatwiej używa się tego typu ubrania, unikając szarpania kończyn maleństwa. Z takim ubrankiem poradzi sobie nawet świeżo upieczony tata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here