Jak rodzice mogą wspierać naukę programowania u swoich dzieci

Nauka programowania dla dzieci obrosła w wiele mitów. Część rodziców jest nieco przytłoczona nową terminologią, dla drugiej części przeszkodą może okazać się powszechny mit o ponadprzeciętnych predyspozycjach do przedmiotów ścisłych, jakich ma wymagać studiowanie programowania. Powiedzmy sobie szczerze, pewna doza naturalnego talentu jest potrzebna, ale programowanie to niezależna umiejętność i brak wybitnych osiągnięć w przedmiotach ścisłych wcale nie przekreśla przyszłego sukcesu w tej dziedzinie. Zaangażowany, empatyczny i otwarty na nowe doznania intelektualne rodzic naprawdę może dodać dziecku skrzydeł, przy okazji sam rozwijając swoje szare komórki.

Dlaczego wsparcie rodzica w nauce programowania ma sens?

Internetowy kurs programowania dla dzieci jest oczywiście dobrym pomysłem, ale sama idea nauki zdalnej do tej pory najlepiej sprawdzała się w przypadku osób bardziej dojrzałych emocjonalnie i intelektualnie. Właśnie taką osobą jest rodzic młodego adepta sztuki programowania.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że dzieci niezwykle szybko przyswajają wszelkie nowinki technologiczne. Jedyne czego im naprawdę potrzeba to pewnej dozy samodyscypliny i emocjonalnego wsparcia w pokonywaniu intelektualnych wyzwań. Rodzic, który sam przeszedł naukę programowania lub ma doświadczenie w obszarze nauk ścisłych, a nawet wymagających nauk humanistycznych, zapewni dziecku nieocenione wsparcie i źródło inspiracji w momentach, w których pojawią się pierwsze przeszkody. Nie bez znaczenia jest fakt, że pokolenie współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków sprawie posługuje się językiem angielskim. Dzięki temu rodzic może zagwarantować pomoc w korzystaniu z obcojęzycznych materiałów przeznaczonych do nauki programowania.

Dlaczego kurs programowania dla dziecka jest dobrym pomysłem?

Jak powszechnie wiadomo, żyjemy w niezwykle dynamicznych czasach. Doba rodzica – nawet wysoce kompetentnego w zakresie programowania i algorytmiki – nie jest z gumy. Zarządzanie czasem w obliczu różnorakich wyzwań wcale nie jest łatwe.

Internetowy kurs programowania dla dzieci pozwoli skutecznie rozwiązać ten problem. Pociecha uczy się wtedy podstaw programowania na przykład w językach Python i Assembly pod okiem doświadczonych mentorów, którzy swoją pasję do informatyki łączą z pedagogicznym zacięciem i profesjonalnym przygotowaniem metodycznym. Co ważne, nauka programowania dla dzieci w ramach kursu online ukierunkowana jest nie tylko na twarde efekty edukacyjne, ale również na radość i satysfakcję ze zdobytych umiejętności. Dodatkowo stopień trudności zadań jest na bieżąco dostosowywany do rosnącego poziomu kompetencji dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here