Jakie błędy popełniamy przy zakupie kołdry puchowej

Wiemy, że sen ma wpływ na wiele czynników związanych z naszym samopoczuciem i efektywnością. Jakość snu zależy jednak od odpowiednio dobranej poduszki i kołdry puchowej. Rodzaj kołdry i materiał, z którego została wykonana decyduje o tym, czy organizm będzie miał zapewnioną odpowiednią wymianę powietrza i właściwy komfort cieplny. W szczególności gęsie pierze to świetny wybór wypełnienia, ponieważ posiada odpowiednie właściwości higroskopijne wpływające na zapewnienie prawidłowej cyrkulacji powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Właściwości termoizolacyjne pierza sprawiają, że rewelacyjnie sprawdza się zarówno w miesiącach letnich, jak i w miesiącach zimowych – zimą zapewnie odpowiednie ogrzanie organizmu, a latem zapobiega jego przegrzaniu. Pamiętajmy jednak, że zakup odpowiedniej poduszki i kołdry puchowej nie należy do najprostszych. Podpowiadamy, jakie błędy najczęściej popełniacie podczas zakupów.

Sprawdź wypełnienie

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli kołder puchowych. Dlatego też przed zakupem warto sprawdzić, czy kołdra rzeczywiście posiada naturalny wsad. Popularną praktyką jest mieszanie puchu z pierzem, aby otrzymać podobny efekt wizualny z zewnątrz. Jednak produkt tego rodzaju nie daje tych samych właściwości, co naturalne wypełnienie. Co więcej do wypełnienia mogą być używane różne rodzaje puchu – gęsi (droższy) bądź kaczy (tańszy). Informacje tego rodzaju będą dostępne na metce produktu.

Zwróć uwagę na cenę

W przypadku zakupu puchowej kołdry warto mieć na uwadze cenę produktu. Jej atrakcyjność nie musi iść w parze z jakością. Jeżeli kołdra puchowa jest bardzo tania, należy podejrzewać, że materiały, z których została wykonana nie są najwyższej jakości. Warto zwrócić tutaj uwagę na wypełnienie, które powinno być jak najbardziej naturalne, a także na splot kołdry. Jeśli będzie on bardzo kiepski, to pierze może zacząć szybko wydostawać się z kołdry. Bądźmy też czujni w przypadku, w którym producent nie podaje takich informacji – wtedy powinna zapalić nam się czerwona lampka.

Określ rozmiar kołdry puchowej

Kołdry puchowe i poduszki do spania są przedmiotami, które użytkujemy przez długie lata, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jaki rozmiar najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Warto tutaj zwrócić uwagę na standardowe rozmiary, ponieważ nieodłącznym elementem każdej kołdry jest również pościel. Należy ją odpowiednio dobrać, aby nie była za luźna ani za ciasna, co spowoduje spadek jakości podczas użytkowania. Najczęściej kupuje się kołdrę puchową nieco większą od rozmiaru materaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here