jakie wkładki podczas laktacji używać?

Karmienie dzieci piersią, ma same zalety. Jednak czasami jest kłopotliwe dla mam, ponieważ pokarm niekontrolowanie wycieka z piersi. Każda mama powinna być w takiej sytuacji zaopatrzona w zapas wkładek laktacyjnych. Wkładki laktacyjne, są obowiązkową pozycją na liście rzeczy niezbędnych dla mam. Świetnie zabezpieczają ubrania przed plamieniem.

Wkładki laktacyjne czasami są przydatne przed urodzeniem dziecka. Już pod koniec ciąży, może dojść do sytuacji, że pojawia się niekontrolowany wyciek mleka z piersi przyszłej mamy.

Rodzaje wkładek laktacyjnych

Na rynku jest wiele różnych rodzajów kładek laktacyjnych, różnią się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane, rozmiarem, kształtem.

Wkładki jednorazowe bawełniane, są dość popularne i lubiane przez mamy. Są wygodne, po nasiąknięciu mlekiem, można je wyjąć i wyrzucić do kosza. Wykonane są z materiału, który jest miękki i przyjemny dla skóry. Podczas korzystania z nich, brodawki sutkowe nie są podrażnione.
Wkładka mocowana jest za pomocą taśmy klejącej. Dzięki temu utrzymuje się na miejscu.
Służą głównie do zabezpieczenia przed przeciekaniem pokarmu.

Wkładki laktacyjne dla kobiet

Wkładki wielorazowe materiałowe, jak samo nazwa wskazuje można je używać wielokrotnie. Wykonane są z naturalnych tekstyliów. Mają specjalną warstwę, która uniemożliwia przeniknięcie pokarmu. Charakteryzują się tym, że nie przyklejają się do wrażliwej skóry mamy. Można je prać wielokrotnie (ręcznie), jednak najlepiej zaopatrzyć się w kilka par.

Wkładki laktacyjne wielorazowe, polecane są do stosowania, gdy laktacja jest już wystarczająca ustabilizowana. A do wycieków mleka z brodawki, dochodzi tylko czasami.

Wkładki silikonowe, również są wielorazowe. Wystarczy je umyć za pomocą wody i mydła, żeby były czyste. Wykonane są z silikonu, który oddycha. Dzięki czemu nie powoduje nadpotliwości.
Wkładki silikonowe poprzez delikatny ucisk brodawki sutkowej, powodują że pokarm nie wycieka. Różnią się tym, ze nie wchłaniają nadmiaru pokarmu, który wycieka z brodawki, tylko hamuje to wydzielanie.

Przeczytaj też: https://pontipino.pl/pojemniki-na-pokarm-w-czym-najlepiej-przechowywac-pokarm-dla-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here