Magazyny na Śląsku

Transport, logistyka i branża magazynowa rozwijają się dynamicznie w całej Polsce – szybko staliśmy się ważnym krajem na mapie Europy pod tym względem. Inwestorzy budują hale i magazyny nawet w mało do tej pory popularnych lokalizacjach – jak Żory, Zabrze albo Grodzisk Mazowiecki czy Zielona Góra. Tym razem skupmy się na obiektach powstałych na terenach Górnego Śląska.

Śląsk – jeden z liderów branży magazynowej w Polsce

Śląsk znajduje się na drugim miejscu pod względem budowy hal i magazynów, jest tuż za Polską Centralną. Ważne inwestycje są jednak realizowane nie tylko w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu czy innych dużych miastach, ale także w mniejszych – jak magazyny w Zabrzu, Lędzinach czy Psarach. Oto wybrane przykładowe inwestycje w mniej popularnych miastach na Górnym Śląsku.

Magazyny do wynajęcia w Zabrzu

Zabrze położone jest na Górnym Śląsku, a konkretnie na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. To jeden z ważnych ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej. Magazyny na wynajem w Zabrzu cieszą się rosnącą popularnością i są coraz popularniejsze w branży logistycznej.

Rosnący popyt na hale magazynowe w Zabrzu to wynik dobrych stawek najmu i świetnej lokalizacji – prowadzą tędy ważne drogi krajowe (m.in. 78, 88, 94) oraz wojewódzkie (m.in. 921 czy 902), a dodatkowo również ważna trasa europejska E40 i autostrady A1 oraz A4. Nie bez znaczenia jest również transport kolejowy, który zapewnia dobre połączenia. Pracownicy, którzy dojeżdżają do pracy, mają wygodne połączenia do wyboru – magazyny na wynajem w Zabrzu są dogodnie położone zarówno dla inwestorów i najemców, jak i przedstawicieli siły roboczej.

Inwestycje na terenie Żorów

Nowoczesne centrum logistyczne Centrum logistyczne Panattoni Park to pierwsza tak ogromna inwestycja w Żorach. Niedaleko znajduje się też Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Panattoni jest jednym z liderów w branży – cała realizacja składa się z dwóch hal, co oznacza łącznie 84 000 m kw. powierzchni magazynowej klasy A. Lokalizacja zapewnia dogodny dojazd – niedaleko przebiegają między innymi autostrady A1 i A4 oraz droga krajowa DK 81.

Goodman Bytom Logistics Centre. Łączna powierzchnia magazynowa dostępna w tej inwestycji to 64 249 mkw. Plusem jest również dogodna lokalizacja – Goodman Bytom Logistics Centre powstał jedynie 5 km od centrum miasta, w północnej części Górnego Śląska, niedaleko zarówno autostrad A1 (ok. 6 km) oraz A4 (17 km), jak i dróg krajowych nr 88 i 99. Jedynie 28 km dzieli inwestycję od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here