Rehabilitacja

Siedzący tryb życia, nieprawidłowe wzorce ruchowe oraz rzeczywistość pandemiczna nie służą jeśli chodzi o postawę ciała. Większość z nas ma już jakieś choroby cywilizacyjne, co skutkuje długotrwałymi dolegliwościami bólowymi. Dodatkowo średnia długość życia się wydłuża, co naturalnie skutkuje tym, że na starość jesteśmy mniej sprawni. Wszelkie urazy, ciężkie choroby czy wypadki powodują, że rehabilitacja jest coraz bardziej powszechna i pożądana. Rehabilitacja Banino pomoże Tobie utrzymać sprawność fizyczną na długie lata.

Czym jest rehabilitacja?

Jest to proces, który prowadzi do przywrócenia zdrowia, rozwijanie zdolności do codziennych zajęć tak, by dana osoba mogła samodzielnie egzystować. Rehabilitacja ruchowa jest usprawnieniem układu kostno-mięśniowo-nerwowego po to, by utrzymać zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Ćwiczenia ruchowe i gimnastyka stanowią czynnik modelowania sylwetki. Rehabilitacja w Baninie za podstawowe środki leczenia ma: kinezyterapię i fizykoterapię oraz masaż leczniczy. Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem, ponieważ ćwiczenia mają na celu przywrócenie pełnej sprawności pacjentowi i podniesienie znacząco jego komfortu życia. Ma ona na celu również oddziaływać na cały organizm człowieka. Stosowane są różne metody, w zależności od schorzenia. Fizykoterapia wykorzystuje takie zjawiska jak: prąd, ultradźwięki, pole magnetyczne, niską i wysoką temperaturę. Oddziałuje na miejsca zmienione chorobą lub bezpośrednio tam gdzie występuje ból. Dzieli się ona na rehabilitacje: medyczną, specjalistyczną, społeczną, zawodową oraz terapię logopedyczną. 

Rodzaje rehabilitacji

Medyczna lub inaczej, lecznicza, to kompleksowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej lub osoby po wypadku i z urazami, by zniwelować te deficyty zdrowotne i poprawić jakość życia. Ma na celu również sprawienie, że pacjent powraca do życia społecznego i zawodowego. Specjalistyczna skierowana jest do pacjentów o konkretnych, poważnych schorzeniach. Zajmują się tym działem lekarze specjaliści. Zalicza się tu między innymi rehabilitację kardiologiczną, neurologiczną czy pulmonologiczną. Rehabilitacja społeczna skupia się na tym, by osoba niepełnosprawna wróciła lub zaczęła uczestniczyć w życiu społecznym. Rehabilitacja zawodowa z kolei skupia się na tym, by wprowadzić niepełnosprawnego na rynek pracy poprzez różne doradztwa zawodowe i szkolenia. Jeśli chcemy wyszukać oferty rehabilitacji w najbliższej okolicy zamieszkania to warto wpisać w wyszukiwarkę hasło rehabilitacja Banino – lub inne miasto, w którym się obecnie znajdujemy. Patrząc na opinie, można wybrać swojego specjalistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here