oświetlenie LED

W związku z dużym zużyciem energii oraz wysoką awaryjnością odchodzi się od oświetlenia żarnikowego. Na dodatek daje ono nieprzyjemną, żółtą barwę, przez co zaburza percepcję wnętrza. Szczególnie uprzykrza życie kobietom w łazience, gdyż nie oddaje dobrze kolorów.

Od kilku lat rynek przejmują żarówki ledowe, które w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła mają ogromną ilość zalet. Dzięki zastosowanej technologii są one praktycznie wieczne i bardzo odporne na przepięcia. Wymiana żarówki co kilka miesięcy przestaje być jakimkolwiek problemem. Co prawda, swoją ceną znacznie przewyższają one żarówki żarnikowe, ale koszty zwrócą się w trakcie eksploatacji.

Porównując taką samą moc znamionową, nowoczesna technologia daje dużo więcej światła. Przykładowo żarówka led e27 10w da tyle samo światła co sześciokrotnie mocniejsze urządzenie starego typu! To ogromna różnica w zużyciu energii, która w ostatnim czasie bardzo zdrożała, a jej cena raczej nie spadnie. Biorąc pod uwagę pobór mocy i długowieczność sprzyjają w znacznym stopniu środowisku. Ważne jest to, że światło LED sprawdzi się w każdej sytuacji. Doskonale doświetli ogromną kuchnię czy nada nastroju obszernemu salonowi.

Białe światło jest zdrowsze dla wzroku, więc do czytania czy pracy przy biurku warto zainwestować w wykonaną w takiej technologii lampkę. Są też wersje poręczne, zasilane bateriami, które wczepia się w książkę, dzięki czemu doświetla ona znakomicie wybraną partię tekstu. Ciekawym gadżetem dla użytkowników laptopów starszej generacji, które nie mają podświetlenia klawiatury, są wersje elastyczne, podpinane do portu USB. Dzięki subtelnemu strumieniowi światła pozwoli na późną nocną pracę bez rozpraszania pozostałych domowników.

Oświetlenie LEDowe

Grupą, która szczególnie upodobała sobie oświetlenie LED, są gracze. Ich stanowiska gamingowe bardzo często przyozdobione są taśmami z żaróweczkami, którymi łatwo sterować. Dzisiaj mogą świecić na czerwono po to, żeby pojutrze dawać zieloną poświatę. Taką samą funkcję spełni ułożona za telewizorem, nadając sypialni odpowiedni nastrój podczas oglądania przejmującego filmu. Diody LED montują też do swoich sportowych samochodów fani tuningu, w celu podświetlenia progów czy linii przedniego zderzaka. O popularności i niezawodności tej technologii niech świadczy fakt, że producenci sprzętów AGD korzystają właśnie z nich. Z pewnością pomaga to utrzymać dobrą klasę energetyczną urządzenia. Dziś nawet lampki choinkowe korzystają z diod LED, dzięki czemu nigdy nie zdarzy się już bezsensowne przerwanie obwodu i awaria całego łańcucha.

Jak widać, nowoczesne technologie zmieniają życie ludzkie w praktycznie każdym aspekcie. Wydawać by się mogło, że koła nie da się wymyślić po raz drugi, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je stale ulepszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here