Malowanie

Czy ty albo ktoś z twoich bliskich marzy o malowaniu obrazów, ale nie do końca wie, jak się do tego zabrać? Jeśli tak, ciekawym pomysłem na malarskie ćwiczenie może być malowanie po numerkach. Poznaj ten ciekawy sposób tworzenia, a może odkryjesz nową pasję lub rozwiniesz tę, którą masz już od dawna w nowy, nietypowy sposób.

Malowanie po numerkach – co to oznacza?

Kiedy mówimy o malowaniu, z reguły wyobrażamy sobie sztalugi, paletę, płótno i samodzielne tworzenie obrazów na podstawie widoków, martwej natury czy też samej wyobraźni. Niestety jednak nie każdy z nas jest tak wprawiony, by od razu przenieść na płótno to, co chciałby tam przedstawić. Właśnie dla takich osób stworzono zupełnie inny sposób wyrażania swojej artystycznej duszy, czyli malowanie po numerkach.

Aby się nim zająć, wystarczy kupić specjalny zestaw do malowania, w którym znajduje się przygotowany blejtram z płótnem, pędzle oraz farby, a także mocowanie na ścianę. Zagruntowane płótno wygląda w taki sposób, że posiada wyznaczone kontury oraz zapisane w ich obrębie numerki, odpowiadające konkretnym numerom farb lub ich mieszance. Dzięki temu wystarczy nanieść odpowiedni kolor w wyznaczone miejsce, aby powstał obraz.

Dla kogo może to być ciekawa propozycja?

Ten sposób tworzenia obrazów jest świetną rozrywką dla całej rodziny, nawet dla osób, które nie mają na co dzień za wiele wspólnego z malowaniem i uważają, że nie posiadają talentu, a tylko chciałyby zobaczyć, jak sobie poradzą. Idealnie sprawdzi się także w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają odkrywać swoje pasje. Spodoba się każdemu, kto ma artystyczną duszę i pragnie tworzyć, ale nie jest przekonany do własnych zdolności.

Malowanie po numerkach może być ciekawym ćwiczeniem dla osób, które chciałyby rozwijać swoją pasję do malowania, ale małe doświadczenie nie pozwala im jeszcze tworzyć zaawansowanych obrazów na podstawie własnej wyobraźni. Odtwarzając zaznaczone wizerunki, nauczą się tego, co potrzebne, by następnie tworzyć samodzielnie swoje dzieła. Dzięki malowaniu po numerkach można bowiem zyskać podstawową wiedzę o łączeniu i mieszaniu kolorów, ich tonalnym przechodzeniu z jednego w drugi, cieniach, półcieniach i oświetleniu, które nadaje obrazom głębi.

Zazwyczaj malowanie po numerkach to malowanie farbami akrylowymi, co umożliwia poznanie ich właściwości, w tym konsystencji i szybkości wysychania. Jeśli w celu wykonania obrazu wykorzystamy sztalugi, będziemy mogli także poznać sposób pracy z nimi.

Co możesz namalować?

Malowanie po numerkach może pozwolić ci na stworzenie bardzo różnych obrazów: od portretów, poprzez krajobrazy czy martwą naturę, aż do abstrakcji. Wybór jest bardzo szeroki, ponieważ przygotowana w ten sposób została ogromna ilość obrazów. Możesz wybrać między innymi dzieła znanych mistrzów, jak choćby Van Gogha, jak też ciekawe, współczesne obrazki.

Ciekawym przykładem może być “Wewnętrzna siła”, dostępna w sklepie Idejka, która przedstawia kotka, którego odbiciem jest tygrys. Z pewnością spodoba się każdemu, kto lubi nietypową sztukę i symboliczne obrazy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here