Modnie czy wygodnie?

Wydawałoby się, że z ubieraniem dziecka nie ma żadnego kłopotu. Ot, ma być wygodnie i odpowiednio do pory roku. Wystarczy jednak spojrzeć na fora rodzicielskie, przejrzeć blogi parentingowe, by przekonać się, że dla wielu rodziców, zwłaszcza mam moda dla dzieci jest równie ważna jak i dla nich samych.
Już nie wystarczy, by noworodek miał wygodnie i sucho. Trzeba koniecznie wyposażyć go w modne ubranka i najnowsze gadżety. A pokój przystroić jak w żurnalu.
Czym starszy maluch tym rewia mody większa. Buciki, pantofelki, sukienki, spodnie, bluzki, sweterki, rajstopki, do tego koniecznie kolorowa opaska, spineczki. Głowa może rozboleć od wszystkich drobiazgów, w które mamy wyposażają swoje małe córeczki. Czasem patrząc na dziecięce stylizacje zastanawiamy się, czy to jeszcze fotografia dziecięca.
Podobnie dzieje się z modą chłopięcą. Owszem, maluch w garniturku wygląda rozczulająco, tylko czy wygodnie?
Kupując ubrania dla pociech warto sprawdzić czy obowiązująca obecnie moda dla dzieci jest dla samych zainteresowanych komfortowa i wygodna.
Przed zakupem warto sprawdzić, które firmy oferują rzeczy zarówno modne, jak i wykonane z przewiewnych, naturalnych tkanin, mają fasony nie krępujące ruchów dziecka i pozwalające mu na nieskrępowaną aktywność.
Ładne, funkcjonale ubranka dla dzieci znajdziemy zarówno w popularnych sieciówkach, jak i w kolekcjach ekskluzywnych. Modnie można ubrać dziecko już za kilkadziesiąt złotych.
W czasie zakupów należy pamiętać, że dziecko bardzo szybko rośnie, więc kupowanie serii w ubrań w tym samym rozmiarze mija się z celem.
Jeśli wybieramy się na zakupy z dzieckiem, zadbajmy o jego komfort, niech wizyta w galerii handlowej, czy sklepie odzieżowym będzie dla malucha frajdą. Dziecko powinno być wyspane, zdrowe i wcześniej przygotowane do tego, co je czeka. Część dzieci z przyjemnością będzie przymierzało kolejne spodenki czy bluzki, dla innych będzie to przykre doświadczenie. Jeśli zamienimy pobyt w sklepie odzieżowym w zabawę typu pokaz mody czas upłynie szybko, a dziecko wyjdzie ze sklepu zadowolone. Mając jednak w domu pociechę z awersją do przebierania się, postawmy na zakupy internetowe lub na czas zakupów w sklepie stacjonarnym zorganizujmy dziecku opiekę w domu lub w salce zabaw.
Moda dla dzieci nabiera nowego znaczenia, gdy dziecko idzie do szkoły. Pobyt wśród rówieśników i presja grupy sprawiają, ze dziecko nie chce czuć się gorsze. Rodzice czasem nie doceniają wagi stroju w grupie rówieśniczej. Współczesne nastolatki potrafią w sposób bezmyślny i okrutny wyśmiać kolegę, ubierającego się skromniej, biedniej czy niemodnie. Mądry rodzic , nawet nie mając pełnego portfela w bogatej ofercie znajdzie stroje, które będą modne a jednocześnie nie zrujnują budżetu rodziny. Wiedząc, jak ważny jest strój w życiu nastolatka, warto zabrać go ze sobą i pozwolić wybrać to, w czym będzie czuł się dobrze, dyskretnie przy tym pilnując,by wybór był zgodny nie tylko z panującą modą, ale także korzystny dla zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt, które zapatrzone w internetowe gwiazdeczki potrafią całkowicie zapomnieć o swoim zdrowiu, co prowadzi to problemów w kolejnych latach.
Każde dziecko powinno mieć w swojej garderobie zarówno hity modowe, jak i rzeczy codzienne, wygodne i uniwersalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here