Najlepsze stemple do zdobienia paznokci

Stemple do paznokci pozwalają przenosić wzorki z blaszki na paznokcie w nienaruszonym stanie przy pomocy końcówki silikonowej, która dopasowuje się idealnie do płytki paznokciowej. Aby móc stworzyć idealne zdobienia, trzeba zaopatrzyć się w asortyment do stemplowania. Jak wybrać najlepsze stempelki?

Jak powinien wyglądać zestaw do stemplowania?

Zestaw do stemplowania paznokci powinien zawierać:

  • blaszkę – jest ona zwykle metalowa i ma wydrążone wzorki, które wypełniane są lakierem,
  • stempel – to niewielkich wymiarów narzędzie, dzięki któremu można w precyzyjny sposób odbijać motywy na paznokciach,
  • lakier – najlepiej stosować specjalne lakiery takie, jak te dostępne na stronie Cuccio albo żele, które są odpowiednio gęste i mają sporo pigmentu. Trzeba mieć na względzie, iż lakiery do stemplowania nie mogą być hybrydowe
  • scraper (zdrapka) – to niewielka blaszka, dzięki której można ściągnąć nadmiar lakieru z płytki.

Stemple do paznokci nieprzezroczyste

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po stemple do paznokci zrobione z przeźroczystej gumy. W tej sytuacji należy się jednak liczyć z tym, iż rezultat stemplowania zobaczymy dopiero po odbiciu wzoru na płytce. Najczęściej (chociaż nie stanowi to reguły) stemple zrobione z nieprzeźroczystej gumy są trochę twardsze, również mniej elastyczne aniżeli te z transparentnego silikonu. Jeśli nie mamy wprawy, może to być utrudnieniem w nakładaniu wzorku.

Stemple do paznokci przeźroczyste

Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę ze stemplowaniem, najlepszym wyborem są pieczątki przeźroczyste. Z jakiego względu? Pozwalają one zobaczyć, jak dany wzór odbije się na paznokciu. Już podczas nakładania go zobaczymy zatem, czy motyw znajdzie się we właściwym miejscu i czy właściwie się odbije. Wybrane silikonowe stemple mają również udogodnienie pod postacią okienka.

Czym jeszcze kierować się wybierając stemple do paznokci?

Przeźroczystość użytej gumy to jednak jeszcze nie wszystko. Stempelki do paznokci różnią się o siebie również kształtem (okrągłe, prostokątne) oraz średnicą. W sprzedaży znajdziemy też pieczątki dwustronne, w których po jednej stronie znajduje się stempel mniejszy, po drugiej zaś większy. Takie stemple z dwoma końcówkami w różnym rozmiarze ma w swojej ofercie wiele sklepów.

Warto mieć na względzie, iż wybrane wzory blaszek są na tyle spore, iż mniejsze stemple mogą okazać się niewystarczające. Jeżeli zatem mamy długie paznokcie i chcemy nałożyć na nie spory motyw, który pokryje całość płytki, wtedy niezbędne okazać się może zastosowanie pieczątki okrągłej albo prostokątnej o większej średnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here