Okna PVC

Wybór okien to jedno z najprzyjemniejszych zadań podczas budowy. Po ich wstawieniu wygląd domu zmienia się i można cieszyć się już przytulną atmosferą. Do wyboru jest kilka rozwiązań, ale najczęściej wybierane są profile PVC i drewniane. Przyjrzyjmy im się bliżej, a także pamiętajmy o alternatywnie, jaką są profile aluminiowe.  

Wybór stolarki okiennej i drzwiowej, elewacji, dachu i pozostałych elementów oraz całego wyposażenia to wyzwania stojące przed każdym, kto buduje dom. Nie da się omówić wszystkiego w jednym tekście, dlatego tym razem skupmy się na stolarce okiennej. Wszystkie materiały mają swoje zalety – drewno i PVC są najpowszechniejsze, ale rosnącą popularnością cieszy się też profil aluminiowy okienny. Jakie zalety mają najczęściej wybierane okna?

Okna plastikowe, czyli profile z PVC

Najpopularniejsze są okna plastikowe. Wyróżnia je przede wszystkim dobry stosunek ceny do jakości. Nie wymagają też specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy renowacji. Trzeba jedynie przeprowadzić kontrolę okuć i co jakiś czas nasmarować zawiasy.

Profile PVC to dobry wybór także ze względu na wytrzymałość, sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Pozwalają też na wiele możliwości aranżacyjnych, bo są dostępne w różnych kolorach. Okna PCV są odporne na działanie warunków pogodowych, m.in. nie chłoną wilgoci, mają też wysokie parametry termoizolacyjne, co oznacza niższe rachunki za energię.

Okna drewniane

Profil aluminiowy okienny albo drewniany to alternatywa dla okien plastikowych. Modele drewniane są najczęściej wykonane z dębu, buku lub gatunków drewna egzotycznego. Takie rozwiązanie ma wiele plusów – okna drewniane są wytrzymałe i eleganckie. Poza tym drewno jest ponadczasowe i uniwersalne, sprawdzi się w domach nowoczesnych i klasycznych.

Jednak drewno wymaga jednak specjalnej pielęgnacji oraz regularnych zabiegów impregnacyjnych. Ich czyszczenie zajmuje więcej czasu i wymaga więcej wysiłku niż w przypadku okien z PVC. Dla wielu osób jednak ciepło i naturalny wygląd dodający im walorów estetycznych jest najważniejszym kryterium.

Profil aluminiowy okienny

Profil aluminiowy drzwiowy oraz okienny to alternatywa dla ww. rozwiązań. Jest to coraz częściej wybierany rodzaj profili. Jedną z charakterystycznych cech dla aluminium jest jego lekkość, dzięki czemu może być ono wykorzystywane do konstrukcji, w których waga ma kluczowe znaczenie. Poza tym profile aluminiowe są odporne na korozję. W katalogu profili aluminiowych i PVC marki Deceuninck jest szeroki wybór produktów i można wybrać najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here