przeprowadzka

Zmiana mieszkania to nie tylko kwestie formalne, ale i dużo emocji. Nie ważne czy przeprowadzamy się po raz pierwszy, czy któryś z kolei – każda z nich jest na swój sposób stresująca i wymaga naszego czasu. Planując poszczególne etapy tego przedsięwzięcia, już kilka tygodni wcześniej należy rozejrzeć się za firmą transportową, która w ustalonym dniu przewiezie meble i pozostałe rzeczy. Przeprowadzki Gdańsk – czym kierować się przy wyborze firmy?

Najważniejsze kwestie przeprowadzki

Aby rozpocząć poszukiwania firmy należy najpierw zdefiniować swoje potrzeby. Firma przeprowadzkowa a transportowa to dwie różne kwestie. Transportowa odpowiada tylko i wyłącznie za przewiezienie rzeczy (czasami dodatkowo wniesienie, zniesienie czy zapewnienie kartonów i akcesoriów do przeprowadzki), natomiast przeprowadzkowa ma w swojej ofercie kompleksową usługę pakowania oraz przeprowadzenia. Większość z nas korzysta jednak z usług firm transportowych, ponieważ przy okazji pakowania często robi się przegląd rzeczy, wyrzucając te zbędne. Decydując się na przeprowadzkę w Gdańsku, poszukiwania odpowiedniej firmy warto rozpocząć dużo wcześniej, aby dokładnie rozważyć jaką firmę wybrać. Należy sprawdzić osobowość prawną firmy w CEIDG lub KRS, aby mieć pewność, że wszystko odbędzie się legalnie. Kolejna kwestia to ubezpieczenie, które każdy przewoźnik powinien posiadać (OC), jednak aby mieć gwarancję bezpieczeństwa można poszukać takiego, który posiada opcję “all risk”. Równie ważną rzeczą są opinie, do których również należy podejść krytycznie. Jeśli firma nie ma żadnych opinii bądź są jakieś negatywne, na dodatek bez komentarza to jednak warto przemyśleć inny wybór. 

Kwestie formalne przeprowadzki

Przeprowadzki w Gdańsku nie powinny być kłopotliwe, ponieważ działa tam wiele firm transportowych. Mając wybranego przewoźnika, należy wstępnie zarezerwować termin oraz poprosić o przygotowanie umowy. Dopiero mając podpisaną umowę (oczywiście porządnie przeczytaną przed podpisaniem), można wpłacić zadatek lub zaliczkę. Zadatek jest bezzwrotny co do zasady, natomiast zaliczka jest zwrotna (wg. warunków określonych w umowie). Określając zakres umowy warto przemyśleć czy usługa ma objąć tylko transport ( przeprowadzki gdańsk ), a może transport z wniesieniem i zniesieniem, odpowiednią ilość osób w zależności od wielkości przenoszonych rzeczy. Na etapie podpisywania umowy trzeba ustalić jaka jest forma płatności, gdyż w przypadku gotówki trzeba dopilnować pokwitowania odbioru. Stosując się do tych podstawowych zasad można spać spokojnie – przeprowadzka powinna przebiec sprawnie i szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here