mama panny młodej
fot. Pixabay.com

Dla mamy panny młodej ślub i wesele córki jest wielkim wydarzeniem. Nic więc dziwnego, że w tym dniu chce wyglądać naprawdę przepięknie i wyjątkowo. Jeśli chcesz pomóc w wyborze kreacji dla mamy, sprawdź koniecznie, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu. 

Przeczytaj też: http://www.rotunda.pl/wybieramy-idealna-kreacje-dla-mamy-panny-mlodej/

Wybieramy sukienkę dla mamy panny młodej

Przedślubne przygotowania to taki moment w życiu mamy i córki, w którym są ze sobą szczególnie blisko. Mama zazwyczaj mocno się w nie angażuje, pomaga jak umie i chce, aby wszystko wyszło idealnie. W końcu to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu jej ukochanej córki.

Jednak mama panny młodej w dniu ślubu i wesela również powinna wyglądać wyjątkowo. Jak o nią zadbać? Przede wszystkim powinna znaleźć dla siebie kreację, w której będzie wyglądać elegancko, z klasą i po prostu pięknie. Tak, aby goście nie tylko gratulowali jej pięknej córki, ale również ją raczyli komplementami i miłymi słowami.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy sukienkę dla mamy panny młodej?

W zależności od tego, jaki ślub przewidujemy, taką też powinniśmy dla mamy dobrać kreację. Na ślub kościelny przyda się formalna i elegancka sukienka. Jeśli po ślubie para młoda planuje wesele, sukienka może mieć zdobienia. Jeśli mamie marzy się sukienka z odkrytymi ramionami, powinna koniecznie pamiętać o zabraniu ze sobą do kościoła chusty, która przysłoni odsłoniętą górę.

Natomiast w przypadku ślubu cywilnego, nie trzeba aż tak mocno przestrzegać formalności. Oczywiście, sukienka również powinna być dopasowana i elegancka, ale nie trzeba już tak mocno przejmować się odkrytymi ramionami. Elegancka spódnica w połączeniu z bluzką w Urzędzie Stanu Cywilnego również z powodzeniem zastąpi sukienkę.

Przede wszystkim jednak, mama powinna pamiętać o tym, aby dopasować sukienkę do figury i typu sylwetki. Dzięki temu będzie się w niej czuła swobodnie i komfortowo, a na weselu bawić się będzie do samego rana. Jeśli mama ma sylwetkę w stylu jabłko, powinna pomyśleć o sukience w kształcie litery A lub empire. Natomiast jeśli charakteryzuje się sylwetką w kształcie gruszki, powinna rozważyć rozkloszowaną kreację. Mamy, których figura przypomina klepsydrę, mogą wybierać spośród kopertowych sukienek.

Zobacz też: http://www.niebonie.pl/najlepsze-prezenty-dla-dziewczynek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here