Skórzane etui na dokumenty. Wygodne i praktyczne rozwiązanie

0
1405

Niejednokrotnie zdarza się, iż zapominamy o „opakowaniu” swoich dokumentów osobistych. czy to dowodu tożsamości, prawa jazdy lub powszechnych w użyciu już od dawna kart kredytowych.

Z pozoru nic strasznego, ale jednak wpływa to tak naprawdę na generowanie dodatkowych kosztów, gdyż dokumenty bez zabezpieczenia szybciej ulegają zniszczeniu.

Te wykonane z tworzyw sztucznych ścierają się lub nawet tracą właściwości magnetyczne, przez co mogą nie działać prawidłowo np. karty do bankomatów. A te papierowe ulegają ogólnemu zniszczeniu w postaci zgnieceń lub nawet rozdarcia.

A szkoda! Bo bardzo łatwo zadbać o nasze osobiste dokumenty, których brak docenimy najbardziej wtedy, gdy się zniszczą, a sytuacja będzie wymagała ich pilnego użycia.

Czy pamiętasz o zabezpieczeniu swoich dokumentów?

Jednym z prostych zabezpieczeń będzie, chociażby skórzane etui na dokumenty, które skutecznie ochroni je jednakowo przed zniszczeniem, ale też zgubieniem. Warto wybrać takie, które będzie miało potrzebną dla nas ilość kieszonek, tak aby wszystkie nasze dokumenty się zmieściły.

etui na dokumenty

Etui na dokumenty ze sklepu https://www.skorzany.com/pl/c/Etui-i-wizytowniki/19

Warto zakup zaplanować pod kątem posiadanych dokumentów. Dlatego, że wspomniane wyżej zabezpieczenie może pomóc zebrać w jednym miejscu i zabezpieczyć wszystkie dokumenty osobiste, które zwykle nosimy przy sobie, czyli np. prawo jazdy czy dowód osobisty, a być może do tego karta wstępu na siłownię lub legitymacja rencisty.

Jednakże niekoniecznie zawsze istnieje potrzeba posiadania przy sobie wszystkich dokumentów, jakie używamy na co dzień.

Kiedy jeździmy samochodem, warto rozważyć zakup etui na dowód rejestracyjny, którego zniszczenie czy zgubienie boleśnie odczujemy.

Dodatkowym atutem takiego pomysłu jest to, że w razie zgubienia jednego z przenośnych schowków na nasze dokumenty, nie stracimy ich wszystkich za jednym razem.

Zapewnia to więc nie tylko spokój ducha, ale także trochę oszczędności i wiele nerw.

Etui na karty

W dzisiejszych czasach wydawać by się mogło, że musimy także zawsze mieć przy sobie poza podstawowymi dokumentami, karty bankowe używane do zakupów. Jednak kiedy solidnie zastanowimy się, to okaże się, iż niejednokrotnie nosimy je razem z dokumentem tożsamości, a wcale z nich nie korzystamy.
Można powiedzieć, że nic w tym złego, ale i w tym wypadku jak zgubimy jedno, zgubimy całość, a to już będzie wiązało się z dodatkowymi problemami i niepotrzebnie straconym czasem.

Jednak i w tym wypadku można po prostu zakupić etui na karty płatnicze, co zapewnia nie tylko komfort w ich używaniu, ale także zawsze można je po prostu zostawić w domu, firmie, nie nosząc wszędzie ze sobą, tylko dlatego, że potrzebujemy mieć akurat przy sobie dowód osobisty.

Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, iż wszystkie karty do bankomatu, kredytowe itp. nie są wykonane z materiałów bardzo trwałych. Noszenie ich bez potrzeby jedynie niepotrzebnie je eksploatuje i doprowadza czasami do częstych problemów w finalizowaniu zakupów przy kasach sklepowych i wielokrotnych odrzuceń samych płatności.

Aby uniknąć tego rodzaju utraty nerw i nie narażać się na straty, o których wspomnieliśmy wyżej, zainwestuj w konkretne zabezpieczenie swoich dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here